Du er altid velkommen til at kontakte os og få mere at vide om planlægningen, ansøgning eller tilsyn med råstofgrave:
E-post: raastoffer@ru.rm.dk
Hovednummer: +45 7841 1999
Telefontid: Alle hverdage 9.00 - 15.00, fredage dog 9.00 - 14.00.

Du kan også kontakte en medarbejder direkte:

Billede af Lars ErnstLars Ernst
Geolog

E: lars.ernst@ru.rm.dk
T: 7841 1940

Kontor: Miljø

Annemarie Dalsgaard Karlsen
Geolog

E: annemarie.karlsen@ru.rm.dk
T: 7841 1925
M: 2928 1241

Kontor: Miljø

Arense Nordentoft
Geolog/Råstof

E: arense.nordentoft@ru.rm.dk
M: 5136 8879

Kontor: Miljø

 

Billede af Kirsten Isak

Kirsten G. Qvist Isak
Råstofmedarbejder

E: kirsten.isak@ru.rm.dk
T: 7841 1893
M: 6021 4816

Kontor: Miljø
Team: Råstoffer

Arbejdsområder:

  • Råstofkortlægning
  • Råstofplanlægning
  • Miljøvurderinger og VVM

Lars Christensen
GIS koordinator

E: larcht@rm.dk
T: 7841 1894
M: 5148 3117

Kontor: Miljø

Billede af Leif Pedersen

Leif Pedersen
Råstofmedarbejder

E: leif.pedersen@ru.rm.dk
T: 7841 1348

Kontor: Miljø

Arbejdsområder:

  • Udarbejdelse af råstoftilladelser

Billede af Henrik Rud Larsen

Henrik Rud Larsen
Miljømedarbejder

E: henrik.rud@ru.rm.dk
T: 7841 1910
M: 2485 7966

Kontor: Miljø

Morten Myrvig
Råstofmedarbejder

E: Morten.Myrvig@ru.rm.dk
T: 7841 1919
M: 2492 1770

Kontor: Miljø

Billede af Morten Steen

Morten Steen

E: morten.steen@ru.rm.dk
T: 7841 1942
M: 2179 2539

Kontor: Miljø

Billede af Pernille Poulsen

Pernille Poulsen
Miljømedarbejder

E: Pernille.Poulsen@ru.rm.dk
M: 2478 6506

Kontor: Miljø
Team: Råstof

Arbejdsområder:

  • Miljøvurderinger og VVM
  • Administration af Råstofloven
  • Råstofindvindingstilladelser