Ditte Abildskov

Serviceassistent - Sekretariatet

E: DitteAbildskov.Nielsen@ru.rm.dk
M: 4022 8363

Postomdeling, pakning af forsendelser, generel service.

Arbejdssted: Viborg

Frederik Grønfeldt Ahrenkiel

Miljømedarbejder - Miljø

E: frederik.ahrenkiel@ru.rm.dk
T: 7841 1929
M: 2012 4111

Prøvetagning af luft, jord og vand. Drift og montering af afværgeanlæg

Arbejdssted: Horsens

Camilla Sti Andersen

Udviklingskonsulent

E: CASTAN@rm.dk
M: 2167 3609

Fødevarer

Arbejdssted: Viborg

Erik Bach Andersen

Billede af Erik Bach AndersenChefkonsulent 

E: erik.andersen@ru.rm.dk
T: 7841 1710
M: 5132 3671

Særlige arbejdsområder: Kultur, Museer, børnekultur

Arbejdssted: Viborg

Jeanette Kruse Andersen

Billede af Jeanette Kruse AndersenUdviklingskonsulent

E: Jeanette.andersen@ru.rm.dk
M: 2475 9216

Analysearbejde. Statistik, spørgeskemakonstruktion, interviewguide m.m. Primært tilknyttet KOBRA-projektet (KompetenceBaseret Regional Analyse).

Arbejdssted: Viborg

Tine Lai Andersen

Billede af Tine Lai AndersenUdviklingskonsulent

E: TineLai.Andersen@ru.rm.dk
M: 2924 4172

 IKT og digitalisering, smart city, smart industri 4.0. 

Arbejdssted: Viborg

Karsten Munch Andersen

Billede af Karsten Munch AndersenCivilingeniør

E: Karsten.Andersen@ru.rm.dk

T: 7841 1912
M: 2128 3469

Sagsbehandler for jordforureningssager i Ringkøbing-Skjern Kommune. Indledende undersøgelser.

Arbejdssted: Holstebro

 

Karina Tilsted Andersen

Billede af Karina Tilsted AndersenSekretær - Miljø

E: KarinaT.Andersen@ru.rm.dk
T: 7841 1932
M: 2361 7581

Sekretær for Miljø Horsens, EU-projektsekretær, ESDH, ØS og diverse administrative opgaver for kolleger/sagsbehandlere

Arbejdssted: Horsens

Peter Astrup

Udviklingskonsulent 

E: peter.astrup@ru.rm.dk 
M: 2135 8784

Fødevarer, Engagefood (Lokale udviklingsplatforme), Europæisk gastronomiregion, String (Interreg Europe) & Foodnetwork

Arbejdssted: Viborg

Pia Wiborg Astrup

Specialkonsulent

E: pia.astrup@ru.rm.dk
M: 2135 8845

Sundhed og velfærd

Arbejdssted: Viborg

Peder Bang

Billede af Peder BangFuldmægtig - Sekretariatet

E: peder.bang@ru.rm.dk

M: 4068 6428 

CPMR, internationale samarbejdsregioner 

Arbejdssted: Viborg 

Beth Bank

billede af Beth BankSekretær for Miljø

E: beth.bank@ru.rm.dk
T: 7841 1931
M: 2945 8898

Arbejdssted: Horsens

Lotte Banke

Geolog - Miljø

E: Lotte.Banke@ru.rm.dk
T: 7841 1948
M: 2492 1496

Indledende undersøgelser. Videregående undersøgelser og afværge (grundvand). Råstofkortlægning.  

Arbejdssted: Horsens

Finn Bertelsen

Økonomimedarbejder

E: FINBER@rm.dk
M: 2964 6740

Arbejdssted: Viborg

Birgit Blaabjerg Bisgaard

Billede af Birgit BisgaardGIS Senior Manager - Miljø

E: birbis@rm.dk
T: 7841 1891
M: 2120 1063 

Ansvarlig for GIS i regionen, ansvarlig for GIS på internettet, forhandler kontrakter om data og programmer og laver GIS opgaver for Regional Udvikling samt resten af regionen

Arbejdssted: Viborg

Helle Jusjong Blæsbjerg

Billede af Helle Jusjong BlæsbjergGeolog - Miljø

E: helle.blaesbjerg@ru.rm.dk
T: 7841 1933
M: 3066 0185 

Miljø, jordforurening, grundvand, GIS, Videregående undersøgelser og afværge (grundvand)

Arbejdssted: Horsens

Mette Boel

Billede af Mette BoelErhvervsudvikler - Vækst og Uddannelse

E: mettbl@rm.dk
M: 2490 0078

More Creative

Arbejdssted: Viborg 

Morten Bondgaard

Billede af Morten BondgaardKontorchef - Miljø

E: morten.bondgaard@ru.rm.dk
T: 7841 1916
M: 2933 5564

Videregående undersøgelser og afværge (Areal og Grundvand), Høfde 42

Arbejdssted: Holstebro

Christoffer Buch-Larsen

Erhvervsudvikler - Vækst og Uddannelse

E: chrbuc@rm.dk
M: 2490 0077

IT og Digitalisering, Klimaforandringer (C2C CC), Byinnovation, Smart Industri 4.0.

Arbejdssted: Viborg

Karsten Bækgaard

Billede af Karsten BækgaardChefkonsulent 

E: Karsten Bækgaard 
M: 2961 7769

Turisme, kultur og landdistrikter

Arbejdssted: Viborg