Billede af Ole Echers

Ole Echers
Udviklingskonsulent

E: Ole.Echers@RU.RM.DK
M: 2331 0064

Kontor: Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Karen Elsgaard
Udviklingskonsulent

E: karen.elsgaard@ru.rm.dk
M: 2127 2650

Kontor: Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Lars Ernst
Geolog

E: lars.ernst@ru.rm.dk
T: 7841 1940

Kontor: Miljø

Billede af Pia Fabrin

Pia Fabrin
Sekretariatschef

E: pia.fabrin@ru.rm.dk
M: 2160 1445

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Billede af Morten Falbe-Hansen

Morten Falbe-Hansen
Udviklingskonsulent

E: morten.falbe-hansen@ru.rm.dk
M: 2165 0247

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Billede af Jonas Flintegaard

Jonas Flintegaard
Udviklingskonsulent

E: jonas.flintegaard@ru.rm.dk
M: 6161 5360

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Arbejdsområder:

  • Kina-aktiviteter i Region Midtjylland
  • Strategisk samarbejde med Shanghai
  • International strategi

Billede af Pia Strunge

Pia Strunge
Udviklingskonsulent

E: pia.strunge@ru.rm.dk
M: 2167 3635

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi