Kirsten G. Qvist Isak
Råstofmedarbejder

E: kirsten.isak@ru.rm.dk
M: 6021 4816

Kontor: Miljø
Team: Råstoffer

Arbejdsområder:

  • Råstofkortlægning
  • Råstofplanlægning
  • Miljøvurderinger og VVM

Billede af Per Iskov

Per Egedal Iskov
Udviklingskonsulent

E: Per.Egedal.Iskov@ru.rm.dk
M: 2152 5795
Twitter: https://twitter.com/PerIskov

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Arbejdsområder:

  • Teknologipagt
  • Uddannelsespulje
  • KOBRA (Kompetencebasseret Regional Analyse)
  • Analyser på uddannelsesområdet

Christian Selmer Fredsø Jensen
Udviklingskonsulent

E: christian.fredsoe@ru.rm.dk
M: 2072 9472

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Billede af Henrik Jensen

Henrik Michael Jensen
Chefkonsulent

E: henrik.jensen@ru.rm.dk
M: 2140 1302

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Billede af Jens Jensen

Jens Jensen
Udviklingskonsulent

E: Jens.Jensen@ru.rm.dk
T: 7841 1937
M: 2947 9811

Kontor: Miljø

Billede af Jesper Birkhøj

Jesper Birkhøj Jensen
Udviklingskonsulent

E: Jesper.Jensen@ru.rm.dk
M: 2137 5544

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Billede af Lars Haahr Jensen

Lars Haahr Jensen
Chefkonsulent

E: lars.jensen@ru.rm.dk
M: 2163 9939

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer

Billede af Per Egede Jensen

Per Egede Jensen

E: per.jensen@ru.rm.dk
T: 7841 1917
M: 2965 0476

Kontor: Miljø

Billede af Rolf Johnsen

Rolf Johnsen
Kontorchef

E: rolf.johnsen@ru.rm.dk
T: 7841 1944
M: 2962 0830

Kontor: Miljø

Arbejdsområder:

  • Råstofplanlægning, -kortlægning, -tilladelser og -tilsyn
  • Jordforurening med fokus på miljøsagsbehandling
  • Klimatilpasning, herunder Coast to Coast Climate Challenge
  • Eksternt samarbejde indenfor miljøområdet

Billede af Hanne Juel

Hanne Juel
Udviklingskonsulent

E: hanne.juel@ru.rm.dk
M: 2963 0235

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Billede af Christian Bjerrum Jørgensen

Christian Bjerrum Jørgensen
Udviklingskonsulent

E: christian.bjerrum@ru.rm.dk
M: 2167 3602

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Hanne Margrethe Jørgensen
Projektsekretær

E: hanne.joergensen@ru.rm.dk
M: 2494 7129

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Arbejdsområder:

  • Assistent for Internationalt Kontor
  • LMU Sekretær
  • Hjemmesideredigering og oversættelse (DK/UK)
  • Korrekturlæsning

Billede af Lene Bek Jørgensen

Lene Bek Jørgensen
Udviklingskonsulent

E: lene.bek.joergensen@ru.rm.dk
M: 2499 5453

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Arbejdsområder:

  • Ledelsesbetjening
  • Sekretariatsbetjening af vækstforum
  • Kvalitetssikring af dagsordener
  • Hjemmesideredigering