Annemarie Dalsgaard Karlsen

Geolog

E: annemarie.karlsen@ru.rm.dk
T: 7841 1925
M: 2928 1241

Sagsbehandler for jordforureningssager i Norddjurs, Randers og Syddjurs Kommuner. Sagsbehandler for råstofsager i Favrskov, Skanderborg, Horsens, Hedensted, Randers og Samsø Kommuner, returjord til råstofgrave i Hedensted Kommune.

Arbejdssted: Horsens

Jens Kastrup Kjersgaard

Billede af Jens Kastrup KjersgaardUdviklingskonsulent

E: jenkje@rm.dk
M: 5150 6046

Iværksætteri, Digitalisering, Open Data, Big Data, Smart City, Analyse, Kommunikation

Arbejdssted: Viborg

Rasmus Trangbæk Kjærsgaard

Billede af Rasmus KjærsgaardUdviklingskonsulent

E: rasmus.kjaersgaard@ru.rm.dk
M: 2169 1864

Projektleder - Fjernvarme

Arbejdssted: Viborg

Lene Brinch Knudsen

Billede af Lene Brinch KnudsenUdviklingskonsulent

E: lene.brinch@ru.rm.dk
M: 2147 0837

Virksomheds- og forretningsudvikling, resultatkontraktstyring, Erhvervsfremmesystemet, programudvikling, EU-strukturfonde, analyser

Arbejdssted: Viborg

Stefan Knudsen

Billede af Stefan KnudsenSpecialkonsulent

E: stefan.knudsen@ru.rm.dk
M: 2117 4187

Iværksætteri, Scale-up Denmark 

Arbejdssted: Viborg

Dariusz Miroslaw Kosierkiewicz

E: Dariusz Miroslaw Kosierkiewicz
T: 7841 1909

IT-Data og GIS

Arbejdssted: Holstebro

Karin Nygaard Kristensen

Billede af Karin KristensenUdviklingskonsulent 

E: karin.kristensen@ru.rm.dk
M: 5124 6752

Turisme 

Arbejdssted: Viborg

Lars Kristiansen

Billede af Lars KristiansenRåstofgeolog

E: lars.kristiansen@ru.rm.dk
T: 7841 1893
M: 2963 0511 

Råstoflov – Jordforureningslov – Lov om VVM
Råstofplanlægning, -kortlægning, returjord til råstofgrave (administration og tilsyn) 

Arbejdssted: Viborg

Anne Mette Sørensen Langvad

Billede af Anne Mette LangvadChefkonsulent

E: am.langvad@ru.rm.dk
M: 2462 1546 

Bioøkonomi, biogas, strategisk energiplanlægning, energiregnskaber,  tværfaglig analyse, Interreg, Horizon2020    

Arbejdssted: Viborg

Birgitte Larsen

Billede af Birgitte LarsenE: Birgitte.Larsen@ru.rm.dk
T: 7841 1907
M: 2933 5594

Sagsbehandler for jordforureningssager i Herning og Skive Kommuner, Videregående undersøgelser og afværge (Areal og Grundvand)

Arbejdssted: Holstebro

Lone Leth Larsen

Billede af Lone Leth LarsenKulturrådgiver

E: lll@centraldenmark.eu

Internationalisering af kulturen: Genvej til Europa

Arbejdssted: Bruxelles, Viborg, Aarhus

Helle Lisbeth Larson

Billede af Helle LarsonCivilingeniør

E: helle.larson@ru.rm.dk
T: 7841 1934
M: 2961 0635

Jordforurening, kortlægning, undersøgelser, afværge - grundvand, overfladevand mv., Sagsbehandler for jordforureningssager i Aarhus og Samsø kommuner

Arbejdssted: Horsens

Henrik Rud Larsen

Billede af Henrik Rud LarsenMiljømedarbejder

E: henrik.rud@ru.rm.dk
T: 7841 1910
M: 2485 7966

Jord- og grundvands- forurening, Videregående undersøgelser og afværge, Feltarbejde, sagsbehandler for sager om returjord til råstofgrave i Lemvig, Struer, Holstebro, Herning, Ringkøbing-Skjern, Ikast-Brande, Skive og Viborg kommuner

Arbejdssted: Holstebro

Jytte Gad Lauridsen

Billede af Jytte Gad LauridsenMiljødirektør i Regional Udvikling

E: Jytte.Gad.Lauridsen@ru.rm.dk
T: 7841 1900
M: 2171 7707

Arbejdssted: Viborg

Steffen Gram Lauridsen

Billede af Steffen Gram LauridsenMiljøtekniker

E: steffen.lauridsen@ru.rm.dk
T: 7841 1945
M: 2964 0754 

Sagsbehandler for jordforureningssager i Silkeborg og Favrskov kommuner, Videregående undersøgelser (Areal), Drift og monitering

Arbejdssted: Horsens

Henning Laursen

Billede af Henning LaursenChefkonsulent

E: henning.laursen@ru.rm.dk
M: 2924 2239

Vækstforums erhvervssatsning på energi og miljø, Strategisk energiplanlægning, Teknologiudvikling, Agenda 21

Arbejdssted: Viborg

Henrik Lodberg

Kontorchef for Vækst og Uddannelse

E: Henrik.Lodberg@ru.rm.dk 
T: 7841 1500
M: 2325 3813

Arbejdssted: Viborg