Annemarie Dalsgaard Karlsen
Geolog

E: annemarie.karlsen@ru.rm.dk
T: 7841 1925
M: 2928 1241

Kontor: Miljø

Billede af Jens Kjersgaard

Jens Kastrup Kjersgaard
Udviklingskonsulent

E: jenkje@rm.dk
M: 5150 6046

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Billede af Rasmus Kjærsgaard

Rasmus Trangbæk Kjærsgaard
Udviklingskonsulent

E: rasmus.kjaersgaard@ru.rm.dk
M: 2169 1864

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Billede af Lene Knudsen

Lene Brinch Knudsen
Udviklingskonsulent

E: lene.brinch@ru.rm.dk
M: 2147 0837

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Billede af Stefan Knudsen

Stefan Knudsen
Specialkonsulent

E: stefan.knudsen@ru.rm.dk
M: 2117 4187

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Arbejdsområder:

  • Scale-up Denmark
  • Vestdansk Erhvervssamarbejde
  • Virksomhedsudviklingsprogrammet

Billede af Dariusz Kosierkiewicz

Dariusz Miroslaw Kosierkiewicz

E: Dariusz.Kosierkiewicz@ru.rm.dk
T: 7841 1909

Kontor: Miljø

Billede af Karin Nygaard Kristensen

Karin Nygaard Kristensen
Udviklingskonsulent

E: karin.kristensen@ru.rm.dk
M: 5124 6752

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Billede af Lars Kristiansen

Lars Kristiansen
Råstofgeolog

E: lars.kristiansen@ru.rm.dk
T: 7841 1893
M: 2963 0511

Kontor: Miljø

Billede af Anne-Mette Sørensen Langvad

Anne-Mette Sørensen Langvad
Chefkonsulent

E: am.langvad@ru.rm.dk
M: 2462 1546

Kontor for Viden og Vækst
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Arbejdsområder:

  • Teamledelse
  • Bioøkonomi
  • Omstilling til vedvarende energi systemer
  • Cirkulær økonomi

Birgitte Larsen

E: Birgitte.Larsen@ru.rm.dk
T: 7841 1907
M: 2933 5594

Kontor: Miljø

Helle Lisbeth Larson
Civilingeniør

E: helle.larson@ru.rm.dk
T: 7841 1934
M: 2961 0635

Kontor: Miljø

Billede af Henrik Rud Larsen

Henrik Rud Larsen
Miljømedarbejder

E: henrik.rud@ru.rm.dk
T: 7841 1910
M: 2485 7966

Kontor: Miljø

Billede af Jytte Gad Lauridsen

Jytte Gad Lauridsen
Miljødirektør i Regional Udvikling

E: Jytte.Gad.Lauridsen@ru.rm.dk
T: 7841 1900
M: 2171 7707

Steffen Gram Lauridsen
Miljøtekniker

E: steffen.lauridsen@ru.rm.dk
T: 7841 1945
M: 2964 0754

Kontor: Miljø

Henning Laursen
Chefkonsulent

E: henning.laursen@ru.rm.dk
M: 2924 2239

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Billede af Henrik Lodberg

Henrik Lodberg
Kontorchef

E: Henrik.Lodberg@ru.rm.dk
T: 7841 1500
M: 2325 3813

Kontor for Vækst og Uddannelse