Claes Esben Olsen

Billede af Claes Esben OlsenGeolog

E: claes.olsen@ru.rm.dk
T: 7841 1927

Grundvandsundersøgelser, monitering, kortlægning, afværge
Sagsbehandler for jordforureningssager i Syddjurs, Norddjurs, Randers og Aarhus Kommuner.

Arbejdssted: Horsens

Mikkel Ottow

Billede af Mikkel OttowKulturkonsulent

E: MIKOTT@rm.dk
M: 4092 6709

Særlige arbejdsområder: Scenekunst, musik, kultur og sundhed

Arbejdssted: Viborg

Finn Pedersen

Billede af Finn PedersenProjektleder

E: finn.pedersen@ru.rm.dk
M: 2115 0334

Projektleder for Vidensamarbejde – samarbejde mellem videninstitutioner/forskere og små og mellemstore virksomheder, Højtuddannede i smv’er, Studerende som innovationsressource.

Arbejdssted: Viborg

Jes Pedersen

Billede af Jes PedersenSeniorkonsulent - Miljø

E: jes.pedersen@ru.rm.dk
T: 7841 1930
M: 4093 6077 

Miljø, klimatilpasning

Arbejdssted: Horsens

John Ryan Pedersen

Billede af John Ryan PedersenVicekontorchef

E: john.ryan@ru.rm.dk
T: 7841 1892
M: 4030 3357 

Jordforurening - videregående undersøgelser og afværge (grundvand), kommunikation, JAR - Jordforureningslovens ArealRegister, Gruppekoordinator for IT-Data, Danmarks Miljøportal 

Arbejdssted: Viborg

Leif Pedersen

Billede af Leif PedersenRåstofmedarbejder

E: leif.pedersen@ru.rm.dk
T: 7841 1348

Sagsbehandler for sager om råstofindvinding i Viborg, Favrskov, Norddjurs, Syddjurs, Aarhus, Odder og Silkeborg kommuner.

Arbejdssted: Viborg

Maria Skov Pedersen

Billede af Maria Skov PedersenUdviklingskonsulent

E: maria.pedersen@ru.rm.dk
M: 5116 6720

Administration af uddannelsespuljen, Ansvarlig på uddannelsespulje-projekter, Analyser, Hjemmeside, Nyhedsbrev

Arbejdssted: Viborg

Mie Pedersen

Billede af Mie PedersenUdviklingskonsulent

E: mie.pedersen@ru.rm.dk
M: 2154 8760

Særlige arbejdsområder: Kreativitet og talentudvikling, turisme

Arbejdssted: Viborg

Bente Børre Petersen

Projektleder

E: bente.boerre@ru.rm.dk
M: 2113 4132

Projektleder på Projekt KOBRA KompetenceBaseret Regional Analyse, samarbejde mellem beskæftigelse, uddannelse og erhverv

Arbejdssted: Viborg

 

Jens Peter Petersen

Billede af Jens Peter PetersenUdviklingskonsulent

E: jp.petersen@ru.rm.dk
T: 7841 1817
M: 2169 2895

GIS - Geodata, ArcGIS
GIS er et værktøj til at kommunikere geografiske data visuelt - på print, web og mobile enheder. 

Arbejdssted: Viborg

Lene Petersen

Miljømedarbejder

E: lene.petersen@ru.rm.dk
T: 7841 1915
M: 2933 5606

Indledende undersøgelser (Vest), Videregående undersøgelser og afværge (grundvand)

Arbejdssted: Holstebro

Pernille Poulsen

Billede af Pernille Buus PoulsenMiljømedarbejder

E: Pernille.Poulsen@ru.rm.dk

M: 2478 6506

Sagsbehandler for råstofsager i Skive, Holstebro og Randers kommuner.

Arbejdssted: Viborg