Claes Esben Olsen
Geolog

E: claes.olsen@ru.rm.dk
T: 7841 1927

Kontor: Miljø

Mikkel Ottow
Udviklingskonsulent

E: MIKOTT@rm.dk
M: 4092 6709

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Finn Pedersen
Udviklingskonsulent

E: finn.pedersen@ru.rm.dk
M: 2115 0334

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Billede af Jes Pedersen

Jes Pedersen
Seniorkonsulent

E: jes.pedersen@ru.rm.dk
T: 7841 1930
M: 4093 6077

Kontor: Miljø

Billede af John Ryan Pedersen

John Ryan Pedersen
Vicekontorchef

E: john.ryan@ru.rm.dk
T: 7841 1892
M: 4030 3357

Kontor: Miljø

Billede af Leif Pedersen

Leif Pedersen
Råstofmedarbejder

E: leif.pedersen@ru.rm.dk
T: 7841 1348

Kontor: Miljø

Arbejdsområder:

  • Udarbejdelse af råstoftilladelser

Billede af Maria Skov Pedersen

Maria Skov Pedersen
Udviklingskonsulent

E: maria.pedersen@ru.rm.dk
M: 5116 6720

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Billede af Mie Pedersen

Mie Pedersen
Udviklingskonsulent

E: mie.pedersen@ru.rm.dk
M: 2154 8760

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Billede af Bente Børre Petersen

Bente Børre Petersen
Udviklingskonsulent

E: bente.boerre@ru.rm.dk
M: 2113 4132

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Jens Peter Petersen
Udviklingskonsulent

E: jp.petersen@ru.rm.dk
T: 7841 1817
M: 2169 2895

Kontor: Miljø

Lene Petersen
Miljømedarbejder

E: lene.petersen@ru.rm.dk
T: 7841 1915
M: 2933 5606

Kontor: Miljø

Billede af Pernille Poulsen

Pernille Poulsen
Miljømedarbejder

E: Pernille.Poulsen@ru.rm.dk
M: 2478 6506

Kontor: Miljø
Team: Råstof

Arbejdsområder:

  • Miljøvurderinger og VVM
  • Administration af Råstofloven
  • Råstofindvindingstilladelser