Billede af Anja Rasmussen

Anja Rasmussen
Specialkonsulent

E: anja.rasmussen@ru.rm.dk
T: 7841 1705
M: 2160 1116

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer

Billede af Karsten Rosenkilde

Karsten Rosenkilde

E: karsten.rosenkilde@ru.rm.dk
T: 7841 1939
M: 2945 8918

Kontor: Miljø

Billede af Christian Rothe

Christian Rothe
Juridisk medarbejder

E: christian.rothe@ru.rm.dk
T: 7841 1926
M: 2124 2982

Kontor: Miljø

Billede af Karsten Rüegg

Kaspar R. Rüegg
Civilingeniør

E: kaspar.ruegg@ru.rm.dk
T: 7841 1913
M: 2962 0223

Kontor: Miljø

Billede af Henning Salling

Henning Salling
Kontorchef

E: henning.salling@ru.rm.dk
M: 5155 7257

Kontor: Økonomi og Mobilitet

Billede af Jette Salling

Jette Salling
Chefsekretær

E: jette.salling@ru.rm.dk
T: 7841 1101
M: 2148 1866

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Billede af Anette Schrøder

Anette M. Schrøder
Miljømedarbejder

E: anette.schroeder@ru.rm.dk
T: 7841 1904
M: 2172 3486

Kontor: Miljø

Billede af Halfdan R. Sckerl

Halfdan R. Sckerl
Miljømedarbejder

E: Halfdan.Sckerl@ru.rm.dk
T: 7841 1905
M: 2114 4619

Kontor: Miljø

Billede af Dorthe Selmer

Dorthe W. Selmer
Vicekontorchef

E: dorsel@ru.rm.dk
M: 3053 9544

Kontor for Grøn Vækst og Viden
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Jytte Gert Simonsen
Civilingeniør

E: jytte.gert@ru.rm.dk
T: 7841 1938
M: 2928 0626

Kontor: Miljø

Billede af Anette Specht

Anette Specht

E: Anette.Specht@ru.rm.dk
T: 7841 1924
M: 5116 6723

Kontor: Miljø

Billede af Morten Steen

Morten Steen

E: morten.steen@ru.rm.dk
T: 7841 1942
M: 2179 2539

Kontor: Miljø

Billede af Holger Strøm

Holger Lyngklip Strøm
Geolog

E: holger.strom@rm.dk
T: 7841 1935
M: 2617 9388

Kontor: Miljø

Billede af Ruth Strøm

Ruth Irene Strøm
Chefkonsulent

E: ruth.stroem@ru.rm.dk
M: 2929 0263

Kontor: Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Frede Busk Sørensen

E: Frede.Busk@ru.rm.dk
T: 7841 1928
M: 2927 0260

Kontor: Miljø

Billede af Hanne-Marie Sørensen

Hanne-Marie Sieg Sørensen
Specialkonsulent

E: hanne-marie.soerensen@ru.rm.dk
T: 7841 1816
M: 2929 0189

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Mobilitet

Billede af Henrik Vest Sørensen

Henrik Vest Sørensen
Chefkonsulent

E: hevese@rm.dk
M: 4040 0285

Kontor: Miljø

Billede af Lis Sørensen

Lis Sørensen
Økonomimedarbejder

E: LIHOSE@rm.dk
M: 2964 6750

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Økonomi