Abelone Christensen
Miljømedarbejder

E:abelone.christensen@ru.rm.dk
T: 7841 1903
M: 4038 7853

Kontor: Miljø

Billede af Allan Holst

Allan Holst
Udviklingskonsulent

E: allan.holst@ru.rm.dk
M: 2913 5686

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Billede af Amalie Møller Christensen

Amalie Møller Christensen
Ansat i løntilskud

E: amachi@rm.dk

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Billede af Anette Schrøder

Anette M. Schrøder
Miljømedarbejder

E: anette.schroeder@ru.rm.dk
T: 7841 1904
M: 2172 3486

Kontor: Miljø

Billede af Anette Specht

Anette Specht

E: Anette.Specht@ru.rm.dk
T: 7841 1924
M: 5116 6723

Kontor: Miljø

Anja Melvej Hermansen
Civilingeniør

E: anja.melvej@ru.rm.dk
T: 7841 1906
M: 2459 7524

Kontor: Miljø

Billede af Anja Rasmussen

Anja Rasmussen
Specialkonsulent

E: anja.rasmussen@ru.rm.dk
T: 7841 1705
M: 2160 1116

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer

Annemarie Dalsgaard Karlsen
Geolog

E: annemarie.karlsen@ru.rm.dk
T: 7841 1925
M: 2928 1241

Kontor: Miljø

Billede af Anne-Mette Sørensen Langvad

Anne-Mette Sørensen Langvad
Chefkonsulent

E: am.langvad@ru.rm.dk
M: 2462 1546

Kontor for Viden og Vækst
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Arbejdsområder:

  • Teamledelse
  • Bioøkonomi
  • Omstilling til vedvarende energi systemer
  • Cirkulær økonomi

Billede af Bente Børre Petersen

Bente Børre Petersen
Udviklingskonsulent

E: bente.boerre@ru.rm.dk
M: 2113 4132

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Berit Lykke Nielsen
Udviklingskonsulent

E: Berit.nielsen@ru.rm.dk
M: 2490 8910

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Arbejdsområder:

  • Midt i Statistikken
  • Grafisk opsætning af statistik
  • Analyser

Billede af Beth Bank

Beth Bank
Sekretær

E: beth.bank@ru.rm.dk
T: 7841 1931
M: 2945 8898

Kontor: Miljø

Birgit Blaabjerg Bisgaard
GIS Senior Manager

E: birbis@rm.dk
T: 7841 1891
M: 2120 1063

Kontor: Miljø

Birgitte Larsen

E: Birgitte.Larsen@ru.rm.dk
T: 7841 1907
M: 2933 5594

Kontor: Miljø

Billede af Britta Madsen

Britta Madsen
Sekretær

E: britta.madsen@ru.rm.dk
T: 7841 1501
M: 2335 3893

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling samt Uddannelse og Kompetence

Arbejdsområder:

  • Sekretær for kontoret
  • Hjemmesideredigering
  • Superbruger ESDH

Billede af Børge Hvidberg

Børge Hvidberg
Civilingeniør

E: boehvi@rm.dk
T: 7841 1908
M: 2174 6732

Kontor: Miljø