Abelone Christensen

Miljømedarbejder - Miljø

E:abelone.christensen@ru.rm.dk
T: 7841 1903
M: 4038 7853

Indledende undersøgelser (Vest)

Arbejdssted: Holstebro

Allan Holst

Billede af Allan HolstUdviklingskonsulent

E: allan.holst@ru.rm.dk
M: 2913 5686

Iværksætteri, Udvikling og projektledelse af ÖKS-projekter

Arbejdssted: Viborg

Anette M. Schrøder

Billede af Anette SchrøderMiljømedarbejder

E: anette.schroeder@ru.rm.dk
T: 7841 1904
M: 2172 3486 

Sagsbehandler for jordforureningssager i Struer Kommune, Indledende undersøgelser

Arbejdssted: Holstebro

Anette Specht

Billede af Anette SpechtE. Anette.Specht@ru.rm.dk
T: 7841 1924
M: 5116 6723

Videregående undersøgelser og afværge (grundvand), sagsbehandler for jordforureningssager i Horsens Kommune.

Arbejdssted: Horsens

Anja Melvej Hermansen

Civilingeniør

E: anja.melvej@ru.rm.dk
T: 7841 1906
M: 2459 7524

Gruppekoordinator for Areal, Sagsbehandler for jordforureningssager, Videregående undersøgelser og afværge (Areal), Høfde 42

Arbejdssted: Holstebro

Anja Rasmussen

Billede af Anja RasmussenSpecialkonsulent

E: anja.rasmussen@ru.rm.dk 
T: 7841 1705
M: 2160 1116

Future Food Innovation (hovedoperatør i fødevaresatsningen)
Strategiproces og udvikling af fødevaresatsningen

Arbejdssted: Viborg

Annemarie Dalsgaard Karlsen

Geolog

E: annemarie.karlsen@ru.rm.dk
T: 7841 1925
M: 2928 1241

Sagsbehandler for jordforureningssager i Norddjurs, Randers og Syddjurs Kommuner. Sagsbehandler for råstofsager i Favrskov, Skanderborg, Horsens, Hedensted, Randers og Samsø Kommuner, returjord til råstofgrave i Hedensted Kommune.

Arbejdssted: Horsens

Anne Mette Sørensen Langvad

Billede af Anne Mette LangvadChefkonsulent

E: am.langvad@ru.rm.dk
M: 2462 1546 

Bioøkonomi, biogas, strategisk energiplanlægning, energiregnskaber,  tværfaglig analyse, Interreg, Horizon2020    

Arbejdssted: Viborg

Bente Børre Petersen

Projektleder

E: bente.boerre@ru.rm.dk
M: 2113 4132

Projektleder på Projekt KOBRA KompetenceBaseret Regional Analyse, samarbejde mellem beskæftigelse, uddannelse og erhverv

Arbejdssted: Viborg

 

Berit Lykke Nielsen

Billede af Berit Lykke NielsenUdviklingskonsulent

E: Berit.nielsen@ru.rm.dk

M: 2490 8910

Analyser, Midt i statistikken

Arbejdssted: Viborg

Beth Bank

billede af Beth BankSekretær for Miljø

E: beth.bank@ru.rm.dk
T: 7841 1931
M: 2945 8898

Arbejdssted: Horsens

Birgit Blaabjerg Bisgaard

Billede af Birgit BisgaardGIS Senior Manager - Miljø

E: birbis@rm.dk
T: 7841 1891
M: 2120 1063 

Ansvarlig for GIS i regionen, ansvarlig for GIS på internettet, forhandler kontrakter om data og programmer og laver GIS opgaver for Regional Udvikling samt resten af regionen

Arbejdssted: Viborg

Birgitte Larsen

Billede af Birgitte LarsenE: Birgitte.Larsen@ru.rm.dk
T: 7841 1907
M: 2933 5594

Sagsbehandler for jordforureningssager i Herning og Skive Kommuner, Videregående undersøgelser og afværge (Areal og Grundvand)

Arbejdssted: Holstebro

Britta Madsen

Billede af Britta MadsenSekretær

E: britta.madsen@ru.rm.dk
T: 7841 1501
M: 2335 3893

Sekretær i Kontoret for Vækst og Uddannelse, superbruger i ESDH

Arbejdssted: Viborg

Børge Hvidberg

Billede af Børge HvidbergCivilingeniør

E: boehvi@rm.dk
T: 7841 1908
M: 2174 6732 

Videregående forureningsundersøgelser og afværgeforanstaltninger, forureningspåvirkning af indeklima, feltarbejde

Arbejdssted: Holstebro