Jan Seidelin Christensen

Billede af Jan Seidelin ChristensenUdviklingskonsulent - Sekretariatet

E: jan.christensen@ru.rm.dk

M: 2926 0686

Statistik

Arbejdssted: Viborg

Jeanette Kruse Andersen

Billede af Jeanette Kruse AndersenUdviklingskonsulent

E: Jeanette.andersen@ru.rm.dk
M: 2475 9216

Analysearbejde. Statistik, spørgeskemakonstruktion, interviewguide m.m. Primært tilknyttet KOBRA-projektet (KompetenceBaseret Regional Analyse).

Arbejdssted: Viborg

Jens Jensen

Billede af Jens JensenUdviklingskonsulent

E: Jens.Jensen@ru.rm.dk
T: 7841 1937
M: 2947 9811

Sagsbehandler for jordforureningssager i Aarhus og Samsø Kommune, Kommunikation, Indledende undersøgelser

Arbejdssted: Horsens

Jens Kastrup Kjersgaard

Billede af Jens Kastrup KjersgaardUdviklingskonsulent

E: jenkje@rm.dk
M: 5150 6046

Iværksætteri, Digitalisering, Open Data, Big Data, Smart City, Analyse, Kommunikation

Arbejdssted: Viborg

Jens Peter Petersen

Billede af Jens Peter PetersenUdviklingskonsulent

E: jp.petersen@ru.rm.dk
T: 7841 1817
M: 2169 2895

GIS - Geodata, ArcGIS
GIS er et værktøj til at kommunikere geografiske data visuelt - på print, web og mobile enheder. 

Arbejdssted: Viborg

Jes Pedersen

Billede af Jes PedersenSeniorkonsulent - Miljø

E: jes.pedersen@ru.rm.dk
T: 7841 1930
M: 4093 6077 

Miljø, klimatilpasning

Arbejdssted: Horsens

Jesper Birkhøj Jensen

Billede af Jesper Birkhøj JensenUdviklingskonsulent

E: Jesper Birkhøj Jensen
M: 2137 5544

Koordinering i.f.t. Vækstforum, EU-programmer. Arbejder på udmøntningen af innovationsstrategien.

Arbejdssted: Viborg

Jette Salling

Billede af Jette SallingChefsekretær

E: jette.salling@ru.rm.dk
T: 7841 1101
M: 2148 1866

Sekretær for udviklingsdirektøren, administrative koordinerende funktioner for Sekretariatet for Regional Udvikling, sekretariatsbetjening af vækstforum.

Arbejdssted: Viborg

John Ryan Pedersen

Billede af John Ryan PedersenVicekontorchef

E: john.ryan@ru.rm.dk
T: 7841 1892
M: 4030 3357 

Jordforurening - videregående undersøgelser og afværge (grundvand), kommunikation, JAR - Jordforureningslovens ArealRegister, Gruppekoordinator for IT-Data, Danmarks Miljøportal 

Arbejdssted: Viborg

Jytte Gad Lauridsen

Billede af Jytte Gad LauridsenMiljødirektør i Regional Udvikling

E: Jytte.Gad.Lauridsen@ru.rm.dk
T: 7841 1900
M: 2171 7707

Arbejdssted: Viborg

Jytte Gert Simonsen

Civilingeniør

E: jytte.gert@ru.rm.dk
T: 7841 1938
M: 2928 0626

Grundvandsundersøgelser, miljøvurdering af råstofområder, jordforureningsundersøgelser, Sagsbehandler for jordforureningssager i Skanderborg , Hedensted og Odder kommuner, Sagsbehandler for ansøgninger om råstofindvinding i Ikast-Brande og Silkeborg kommuner.

Arbejdssted: Horsens