Billede af Jan Seidelin

Jan Seidelin Christensen
Udviklingskonsulent - Sekretariatet

E: jan.christensen@ru.rm.dk
M: 2926 0686

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Billede af Jeanette Kruse

Jeanette Kruse Andersen
Udviklingskonsulent

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

E: Jeanette.andersen@ru.rm.dk
M: 2475 9216

Arbejdsområder:

  • KOBRA-projektet (KompetenceBaseret Regional Analyse)
  • Analyse
  • Dataindsamling og -behandling (f.eks. statistik og interviews)
  • Formidling af analysearbejde i diverse netværk

Billede af Jens Jensen

Jens Jensen
Udviklingskonsulent

E: Jens.Jensen@ru.rm.dk
T: 7841 1937
M: 2947 9811

Kontor: Miljø

Billede af Jens Kjersgaard

Jens Kastrup Kjersgaard
Udviklingskonsulent

E: jenkje@rm.dk
M: 5150 6046

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Jens Peter Petersen
Udviklingskonsulent

E: jp.petersen@ru.rm.dk
T: 7841 1817
M: 2169 2895

Kontor: Miljø

Billede af Jes Pedersen

Jes Pedersen
Seniorkonsulent

E: jes.pedersen@ru.rm.dk
T: 7841 1930
M: 4093 6077

Kontor: Miljø

Billede af Jesper Birkhøj

Jesper Birkhøj Jensen
Udviklingskonsulent

E: Jesper.Jensen@ru.rm.dk
M: 2137 5544

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Billede af Jette Salling

Jette Salling
Chefsekretær

E: jette.salling@ru.rm.dk
T: 7841 1101
M: 2148 1866

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Billede af John Ryan Pedersen

John Ryan Pedersen
Vicekontorchef

E: john.ryan@ru.rm.dk
T: 7841 1892
M: 4030 3357

Kontor: Miljø

Billede af Jonas Flintegaard

Jonas Flintegaard
Udviklingskonsulent

E: jonas.flintegaard@ru.rm.dk
M: 6161 5360

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Arbejdsområder:

  • Kina-aktiviteter i Region Midtjylland
  • Strategisk samarbejde med Shanghai
  • International strategi

Billede af Jytte Gad Lauridsen

Jytte Gad Lauridsen
Miljødirektør i Regional Udvikling

E: Jytte.Gad.Lauridsen@ru.rm.dk
T: 7841 1900
M: 2171 7707

Jytte Gert Simonsen
Civilingeniør

E: jytte.gert@ru.rm.dk
T: 7841 1938
M: 2928 0626

Kontor: Miljø