Karen Elsgaard

Billede af Karen ElsgaardUdviklingskonsulent

E: karen.elsgaard@ru.rm.dk
M: 2127 2650

Udenlandsk arbejdskraft, udenlandske studerende, national talentstrategi, socialøkonomiske virksomheder og inklusion af udsatte grupper på arbejdsmarkedet i programmet Rummelig imidt

Arbejdssted: Viborg

Karin Birn Nielsen

Billede af Karin Birn NielsenCivilingeniør

E: karin.nielsen@ru.rm.dk 
T: 7841 1911
M: 2124 2757

Gruppekoordinator for Kommunegruppen. Sagsbehandler for jordforureningssager i Ringkøbing-Skjern, Ikast-Brande  og Herning kommuner, Videregående undersøgelser og afværge (areal), GIS

Arbejdssted: Holstebro

Karin Nygaard Kristensen

Billede af Karin KristensenUdviklingskonsulent 

E: karin.kristensen@ru.rm.dk
M: 5124 6752

Turisme 

Arbejdssted: Viborg

Karina Tilsted Andersen

Billede af Karina Tilsted AndersenSekretær - Miljø

E: KarinaT.Andersen@ru.rm.dk
T: 7841 1932
M: 2361 7581

Sekretær for Miljø Horsens, EU-projektsekretær, ESDH, ØS og diverse administrative opgaver for kolleger/sagsbehandlere

Arbejdssted: Horsens

Karsten Munch Andersen

Billede af Karsten Munch AndersenCivilingeniør

E: Karsten.Andersen@ru.rm.dk

T: 7841 1912
M: 2128 3469

Sagsbehandler for jordforureningssager i Ringkøbing-Skjern Kommune. Indledende undersøgelser.

Arbejdssted: Holstebro

 

Karsten Bækgaard

Billede af Karsten BækgaardChefkonsulent 

E: Karsten Bækgaard 
M: 2961 7769

Turisme, kultur og landdistrikter

Arbejdssted: Viborg

Karsten Rosenkilde

billede af Karsten RosenkildeE: karsten.rosenkilde@ru.rm.dk

T: 7841 1939
M: 2945 8918

Sagsbehandler for jordforureningssager i Horsens og Skanderborg Kommune, Videregående undersøgelser og afværge (areal), GIS

Arbejdssted: Horsens

Kaspar R. Rüegg

Billede af Kaspar RuëggCivilingeniør

E: kaspar.ruegg@ru.rm.dk
T: 7841 1913
M: 2962 0223

Gruppekoordinator for Indledende undersøgelser, Sagsbehandler for jordforureningssager i Ikast-Brande, Lemvig og Viborg Kommuner, Videregående undersøgelser og afværge (areal), Værditabssager, GIS

Arbejdssted: Holstebro

Kim Kofod Hansen

Udviklingsdirektør i Regional Udvikling

E: kim.kofod.hansen@ru.rm.dk

M: 2043 4304

Arbejdssted: Viborg

Lars Christensen

Billede af Lars Michael ChristensenGIS koordinator - Miljø

E: larcht@rm.dk
T: 7841 1894
M: 5148 3117

GIS, it, jordforurening, råstoffer

Arbejdssted: Viborg 

Lars Dyrløv Madsen

Billede af Lars Dyrløv MadsenUdviklingskonsulent

E: larmas@rm.dk
M: 3053 9555 

Fødevarer, fødevarenetværk, Landdistriktsprogram, Fiskeriprogram, intelligent offentlig efterspørgsel, bioøkonomi

Arbejdssted: Viborg

Lars Ernst

Billede af Lars ErnstGeolog

E: lars.ernst@ru.rm.dk
T: 7841 1940

Gruppekoordinator for Råstoffer

Arbejdssted: Horsens

Lars Haahr Jensen

Billede af Lars Haahr JensenChefkonsulent

E: lars.jensen@ru.rm.dk
M: 2163 9939

Fødevaresatsningen, Bioøkonomi

Arbejdssted: Viborg

Lars Kristiansen

Billede af Lars KristiansenRåstofgeolog

E: lars.kristiansen@ru.rm.dk
T: 7841 1893
M: 2963 0511 

Råstoflov – Jordforureningslov – Lov om VVM
Råstofplanlægning, -kortlægning, returjord til råstofgrave (administration og tilsyn) 

Arbejdssted: Viborg

Lars Vildbrad

Billede af Lars VildbradSeniorkonsulent

E: lars.vildbrad@ru.rm.dk 
M: 2069 1401

Arbejdssted: Aarhus

Leif Pedersen

Billede af Leif PedersenRåstofmedarbejder

E: leif.pedersen@ru.rm.dk
T: 7841 1348

Sagsbehandler for sager om råstofindvinding i Viborg, Favrskov, Norddjurs, Syddjurs, Aarhus, Odder og Silkeborg kommuner.

Arbejdssted: Viborg

Lene Bek Jørgensen

Sekretariatsmedarbejder

E: lene.bek.joergensen@ru.rm.dk
M: 2499 5453


Arbejdssted: Viborg

Lene Brinch Knudsen

Billede af Lene Brinch KnudsenUdviklingskonsulent

E: lene.brinch@ru.rm.dk
M: 2147 0837

Virksomheds- og forretningsudvikling, resultatkontraktstyring, Erhvervsfremmesystemet, programudvikling, EU-strukturfonde, analyser

Arbejdssted: Viborg

Lene Møller

Billede af Lene MøllerSekretær for Miljø

E: lene.moeller@ru.rm.dk
T: 7841 1901
M: 7841 1951

Sekretær for Miljø i Holstebro

Arbejdssted: Holstebro

Lene Petersen

Miljømedarbejder

E: lene.petersen@ru.rm.dk
T: 7841 1915
M: 2933 5606

Indledende undersøgelser (Vest), Videregående undersøgelser og afværge (grundvand)

Arbejdssted: Holstebro

Lene Øster

Billede af Lene ØsterBillede af Lene ØsterSpecialkonsulent

E: lene.oester@ru.rm.dk  
M: 2460 0542

Tovholder på det regionale samarbejde om Aarhus 2017 Europæisk Kulturhovedstad

Arbejdssted: Aarhus

Lis Sørensen

Økonomimedarbejder

E: LIHOSE@rm.dk
M: 2964 6750

Arbejdssted: Viborg

Lisbet Ladefoged Torp

E: lisbet.torp@ru.rm.dk
T: 7841 1941
M: 2943 0054

Sagsbehandler for jordforureningssager i Favrskov og Silkeborg kommuner. Videregående undersøgelser og afværge (areal), Indledende undersøgelser

Arbejdssted: Horsens

Lone Leth Larsen

Billede af Lone Leth LarsenKulturrådgiver

E: lll@centraldenmark.eu

Internationalisering af kulturen: Genvej til Europa

Arbejdssted: Bruxelles, Viborg, Aarhus

Lotte Banke

Geolog - Miljø

E: Lotte.Banke@ru.rm.dk
T: 7841 1948
M: 2492 1496

Indledende undersøgelser. Videregående undersøgelser og afværge (grundvand). Råstofkortlægning.  

Arbejdssted: Horsens