Karen Elsgaard
Udviklingskonsulent

E: karen.elsgaard@ru.rm.dk
M: 2127 2650

Kontor: Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Billede af Karin Birn Nielsen

Karin Birn Nielsen
Civilingeniør

E: karin.nielsen@ru.rm.dk
T: 7841 1911
M: 2124 2757

Kontor: Miljø

Billede af Karin Nygaard Kristensen

Karin Nygaard Kristensen
Udviklingskonsulent

E: karin.kristensen@ru.rm.dk
M: 5124 6752

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Billede af Karina Tilsted Andersen

Karina Tilsted Andersen
Sekretær

E: KarinaT.Andersen@ru.rm.dk
T: 7841 1932
M: 2361 7581

Kontor: Miljø

Arbejdsområder:

  • EU-projektsekretær
  • Journalisering
  • Betaling af regninger
  • Administrative opgaver for kolleger

Billede af Karsten Andersen

Karsten Munch Andersen
Civilingeniør

E: Karsten.Andersen@ru.rm.dk
T: 7841 1912
M: 2128 3469

Kontor: Miljø

Billede af Karsten Bækgaard

Karsten Bækgaard
Chefkonsulent

E: Karsten.Baekgaard@ru.rm.dk 
M: 2961 7769

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Billede af Karsten Rosenkilde

Karsten Rosenkilde

E: karsten.rosenkilde@ru.rm.dk
T: 7841 1939
M: 2945 8918

Kontor: Miljø

Billede af Karsten Rüegg

Kaspar R. Rüegg
Civilingeniør

E: kaspar.ruegg@ru.rm.dk
T: 7841 1913
M: 2962 0223

Kontor: Miljø

Billede af Kim Kofod Hansen

Kim Kofod Hansen
Udviklingsdirektør i Regional Udvikling

E: kim.kofod.hansen@ru.rm.dk
M: 2043 4304

Kirsten G. Qvist Isak
Råstofmedarbejder

E: kirsten.isak@ru.rm.dk
M: 6021 4816

Kontor: Miljø
Team: Råstoffer

Arbejdsområder:

  • Råstofkortlægning
  • Råstofplanlægning
  • Miljøvurderinger og VVM

Lars Christensen
GIS koordinator

E: larcht@rm.dk
T: 7841 1894
M: 5148 3117

Kontor: Miljø

Billede af Lars Dyrløv

Lars Dyrløv
Udviklingskonsulent

E: larmas@rm.dk
M: 3053 9555

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer

Billede af Lars ErnstLars Ernst
Geolog

E: lars.ernst@ru.rm.dk
T: 7841 1940

Kontor: Miljø

Billede af Lars Haahr Jensen

Lars Haahr Jensen
Chefkonsulent

E: lars.jensen@ru.rm.dk
M: 2163 9939

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer

Billede af Lars Kristiansen

Lars Kristiansen
Råstofgeolog

E: lars.kristiansen@ru.rm.dk
T: 7841 1893
M: 2963 0511

Kontor: Miljø

Billede af Leif Pedersen

Leif Pedersen
Råstofmedarbejder

E: leif.pedersen@ru.rm.dk
T: 7841 1348

Kontor: Miljø

Arbejdsområder:

  • Udarbejdelse af råstoftilladelser

Billede af Lene Bek Jørgensen

Lene Bek Jørgensen
Udviklingskonsulent

E: lene.bek.joergensen@ru.rm.dk
M: 2499 5453

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Arbejdsområder:

  • Ledelsesbetjening
  • Sekretariatsbetjening af vækstforum
  • Kvalitetssikring af dagsordener
  • Hjemmesideredigering

 

Billede af Lene Knudsen

Lene Brinch Knudsen
Udviklingskonsulent

E: lene.brinch@ru.rm.dk
M: 2147 0837

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Billede af Lene Møller

Lene Møller
Sekretær

E: lene.moeller@ru.rm.dk
T: 7841 1901
M: 7841 1951

Kontor: Miljø

Lene Petersen
Miljømedarbejder

E: lene.petersen@ru.rm.dk
T: 7841 1915
M: 2933 5606

Kontor: Miljø

Lene Øster
Specialkonsulent

E: lene.oester@ru.rm.dk
M: 2460 0542

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Billede af Lis Sørensen

Lis Sørensen
Økonomimedarbejder

E: LIHOSE@rm.dk
M: 2964 6750

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Økonomi

Lisbet Ladefoged Torp

E: lisbet.torp@ru.rm.dk
T: 7841 1941
M: 2943 0054

Kontor: Miljø

Lone Leth Larsen

E: lll@centraldenmark.eu

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Arbejder i Bruxelles

Billede af Lotte Banke

Lotte Banke
Geolog

E: Lotte.Banke@ru.rm.dk
T: 7841 1948
M: 2492 1496

Kontor: Miljø