Ole Echers

Billede af Ole EchersUdviklingskonsulent

E: Ole.Echers@RU.RM.DK
M: 2331 0064

Udviklingsopgaver for Regional Udvikling: Kompetenceplatformen, Vejledning og kvalitet i vejledningen, KASK, Det Midtjyske Vækstlag og kompetenceudvikling. 

Næstformand for LMU/Regional Udvikling og for HMU, Fællesfunktioner, Stabe og Regional Udvikling, Medlem af RMU. MED-underviser for Koncern HR; Arbejdsmiljøfacilitator for Regionshuset Viborg, Aarhus/OPA, Holstebro og Horsens; Kontaktperson for indsatsen hjertestarter for Fællesfunktioner, Stabe og Regional Udvikling; Anmelder og superbruger i AMS/EASY for HMU. 

Arbejdssted: Viborg

Ole Gutheil-Alsen

Billede af Ole Gutheil-AlsenMaskintekniker og Brøndborer

E: olegut@rm.dk
T: 7841 1943
M: 4036 2730

Drift af SRO anlæg, monitering, sløjfning af boringer, tilsyn med grusgrave.

Arbejdssted: Horsens

Peder Bang

Billede af Peder BangFuldmægtig - Sekretariatet

E: peder.bang@ru.rm.dk

M: 4068 6428 

CPMR, internationale samarbejdsregioner 

Arbejdssted: Viborg 

Per Christensen

Billede af Per ChristensenUdviklingskonsulent - Sekretariatet

E: per.christensen@ru.rm.dk

M: 2035 1926

Generel statistik og analyse vedrørende erhverv, beskæftigelse og regional udvikling, effektmåling af vækstforums indsats, udtræk fra den regionaløkonomiske model SAM-K/LINE

Arbejdssted: Viborg

Per Egedal Iskov

Udviklingskonsulent

E: Per.Egedal.Iskov@ru.rm.dk
M: 2152 5795

Uddannelse, KOBRA-projektet

Arbejdssted: Viborg

Per Egede Jensen

Billede af Per Egede JensenE: per.jensen@ru.rm.dk
T: 7841 1917
M: 2965  0476

Sagsbehandler for jordforureningssager i Skive og Viborg Kommune, Videregående undersøgelser og afværge (grundvand)

Arbejdssted: Viborg

Per Novrup

Billede af Per NovrupMiljøtekniker

E: per.novrup@ru.rm.dk
T: 7841 1918
M: 2967 0363

Sagsbehandler for jordforureningssager i Holstebro og Struer kommuner, Videregående undersøgelser og afværge (areal), Værditabssager, Næstformand for EnviNa

Arbejdssted: Holstebro

Per Tankred Holm

Billede af Per Tankred HolmUdviklingskonsulent

E: per.holm@ru.rm.dk
T: 7841 1818
M: 2460 0905

Bestilling af regional bustrafik, Lemvigbanen og Odderbanen, letbaner, trafik og infrastruktur, GIS      

Arbejdssted: Viborg

Pernille Poulsen

Billede af Pernille Buus PoulsenMiljømedarbejder

E: Pernille.Poulsen@ru.rm.dk

M: 2478 6506

Sagsbehandler for råstofsager i Skive, Holstebro og Randers kommuner.

Arbejdssted: Viborg

Peter Astrup

Udviklingskonsulent 

E: peter.astrup@ru.rm.dk 
M: 2135 8784

Fødevarer, Engagefood (Lokale udviklingsplatforme), Europæisk gastronomiregion, String (Interreg Europe) & Foodnetwork

Arbejdssted: Viborg

Peter Hermansen

Billede af Peter HermansenUdviklingskonsulent

E: peter.hermansen@ru.rm.dk
T: 7841 1819
M: 2963 0638

Aarhus Letbane - trafikbestilling regional kollektiv trafik -  Midttrafik - infrastruktur generelt

Arbejdssted: Viborg

Pia Wiborg Astrup

Specialkonsulent

E: pia.astrup@ru.rm.dk
M: 2135 8845

Sundhed og velfærd

Arbejdssted: Viborg

Pia Lange Christensen

Billede af Pia Lange ChristensenKontorchef for Grøn Vækst og Oplevelser

E: pia.lange@ru.rm.dk
M: 2910 0309

Arbejdssted: Viborg

Pia Fabrin

Billede af Pia FabrinLeder af Sekretariatsfunktionen

E: pia.fabrin@ru.rm.dk

M: 2160 1445 

Sekretariatet i Regional Udvikling, analyse og internationale samarbejder.

Arbejdssted: Viborg

Pia Strunge Folkmann

Billede af Pia Strunge FolkmannUdviklingskonsulent

E: PIAFOL@rm.dk
M: 2167 3635

Bioøkonomi

Arbejdssted: Viborg

Pia Nissen

Udviklingskonsulent

E: pia.nissen@ru.rm.dk
M: 2483 1089

Virksomhedsudvikling, Analyser af vækstvilkår, Erhvervsfremmesystemet.

Arbejdssted: Viborg