Billede af Ole Echers

Ole Echers
Udviklingskonsulent

E: Ole.Echers@RU.RM.DK
M: 2331 0064

Kontor: Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Ole Gutheil-Alsen
Maskintekniker og Brøndborer

E: olegut@rm.dk
T: 7841 1943
M: 4036 2730

Kontor: Miljø

Billede af Peder Bang

Peder Bang
Fuldmægtig

E: peder.bang@ru.rm.dk
M: 4068 6428

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Billede af Per Christensen

Per Christensen
Udviklingskonsulent

E: per.christensen@ru.rm.dk
M: 2035 1926

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Billede af Per Iskov

Per Egedal Iskov
Udviklingskonsulent

E: Per.Egedal.Iskov@ru.rm.dk
M: 2152 5795
Twitter: https://twitter.com/PerIskov

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Arbejdsområder:

  • Teknologipagt
  • Uddannelsespulje
  • KOBRA (Kompetencebasseret Regional Analyse)
  • Analyser på uddannelsesområdet

Billede af Per Egede Jensen

Per Egede Jensen

E: per.jensen@ru.rm.dk
T: 7841 1917
M: 2965 0476

Kontor: Miljø

Billede af Per Holm

Per Tankred Holm
Udviklingskonsulent

Mail: Per.holm@ru.rm.dk
Tlf.: 7841 1818
Mobil: 2460 0905

Kontor: Mobilitet og Økonomi
Team: Mobilitet

Arbejdsområder:

  • Bestilling af regional bustrafik
  • Trafik og infrastruktur
  • Privatbaner

Billede af Per Novrup

Per Novrup
Miljøtekniker

E: per.novrup@ru.rm.dk
T: 7841 1918
M: 2967 0363

Kontor: Miljø

Billede af Pernille Poulsen

Pernille Poulsen
Miljømedarbejder

E: Pernille.Poulsen@ru.rm.dk
M: 2478 6506

Kontor: Miljø
Team: Råstof

Arbejdsområder:

  • Miljøvurderinger og VVM
  • Administration af Råstofloven
  • Råstofindvindingstilladelser

Billede af Peter Astrup

Peter Astrup
Udviklingskonsulent

E: peter.astrup@ru.rm.dk
M: 2135 8784

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer

Billede af Peter Hermansen

Peter Hermansen
Udviklingskonsulent

E: peter.hermansen@ru.rm.dk
T: 7841 1819
M: 2963 0638

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Mobilitet

Arbejdsområder:

  • Trafikbestilling regional kollektiv trafik
  • Midttrafik og Aarhus letbane
  • Mobilitet og infrastruktur generelt

Billede af Pia Wiborg Astrup

Pia Wiborg Astrup
Specialkonsulent

E: pia.astrup@ru.rm.dk
M: 2135 8845

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Arbejdsområder:

  • Sundhedsinnovation
  • Projektleder for vækst- og udviklingsstrategi

Billede af Pia Lange Christensen

Pia Lange Christensen
Kontorchef

E: pia.lange@ru.rm.dk
M: 2910 0309

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser

Billede af Pia Fabrin

Pia Fabrin
Sekretariatschef

E: pia.fabrin@ru.rm.dk
M: 2160 1445

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Billede af Pia Nissen

Pia Nissen
Udviklingskonsulent

E: pia.nissen@ru.rm.dk
M: 2483 1089

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Billede af Pia Strunge

Pia Strunge
Udviklingskonsulent

E: pia.strunge@ru.rm.dk
M: 2167 3635

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi