Billede af Rasmus Kjærsgaard

Rasmus Trangbæk Kjærsgaard
Udviklingskonsulent

E: rasmus.kjaersgaard@ru.rm.dk
M: 2169 1864

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Billede af Rikke Nan Valdemarsen

Rikke Nan Valdemarsen
Specialkonsulent

E: rikke.nan@ru.rm.dk
M: 2964 6052

Kontor: Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Billede af Rolf Johnsen

Rolf Johnsen
Kontorchef

E: rolf.johnsen@ru.rm.dk
T: 7841 1944
M: 2962 0830

Kontor: Miljø

Arbejdsområder:

  • Råstofplanlægning, -kortlægning, -tilladelser og -tilsyn
  • Jordforurening med fokus på miljøsagsbehandling
  • Klimatilpasning, herunder Coast to Coast Climate Challenge
  • Eksternt samarbejde indenfor miljøområdet

Billede af Ruth Harkjær

Ruth Harkjær
Regnskabsmedarbejder

E: ruth.harkjaer@ru.rm.dk
T: 7841 1116
M: 5118 3891

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Økonomi

Billede af Ruth Strøm

Ruth Irene Strøm
Chefkonsulent

E: ruth.stroem@ru.rm.dk
M: 2929 0263

Kontor: Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Billede af Sarah Hansen

Sarah Hansen
Udviklingskonsulent

E: Sarah.Hansen@ru.rm.dk
M: 2963 1816

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer

Billede af Simon Frost Mortensen

Simon Frost Mortensen
Specialkonsulent

E: sfm@rm.dk
M: 2960 0874

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Økonomi

Billede af Sinne Nordborg

Sinne Nordborg
Sekretær

E: sinne.nordborg@ru.rm.dk
T: 7841 1301
M: 2335 3892

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer, Energi og Cirkulær Økonomi, samt Kultur og Turisme

Arbejdsområder:

  • Sekretærbistand for kontoret
  • Hjemmesideredigering
  • Superbruger i ESDH

Billede af Stefan Knudsen

Stefan Knudsen
Specialkonsulent

E: stefan.knudsen@ru.rm.dk
M: 2117 4187

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Arbejdsområder:

  • Scale-up Denmark
  • Vestdansk Erhvervssamarbejde
  • Virksomhedsudviklingsprogrammet

Steffen Gram Lauridsen
Miljøtekniker

E: steffen.lauridsen@ru.rm.dk
T: 7841 1945
M: 2964 0754

Kontor: Miljø

Billede af Steffen Holst

Steffen Holst

E: steffen.holst@ru.rm.dk
T: 7841 1946
M: 2164 2820

Kontor: Miljø

Billede af Susanne Dalsgaard

Susanne Dalsgaard
Økonomimedarbejder

E: susanne.dalsgaard@ru.rm.dk
M: 2853 7142

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Økonomi

Billede af Søren Grue

Søren Dürr Grue
Udviklingskonsulent

E: Soren.durr.grue@ru.rm.dk
M: 2169 4145

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi