Rasmus Trangbæk Kjærsgaard

Billede af Rasmus KjærsgaardUdviklingskonsulent

E: rasmus.kjaersgaard@ru.rm.dk
M: 2169 1864

Projektleder - Fjernvarme

Arbejdssted: Viborg

Rikke Nan Valdemarsen

E: rikke.nan@ru.rm.dk

Innovation og forretningsudvikling,
Coast to Coast Climate Challenge

Arbejdssted: Viborg

Rolf Johnsen

Billede af Rolf JohnsenKontorchef - Miljø

E: rolf.johnsen@ru.rm.dk
T: 7841 1944
M: 2962 0830



Arbejdssted: Horsens

Ruth Harkjær

Billede af Ruth HarkjærRegnskabsmedarbejder

E: ruth.harkjaer@ru.rm.dk
T: 7841 1116
M: 5118 3891

Bogføring

Arbejdssted: Viborg

Ruth Irene Strøm

Billede af Ruth StrømChefkonsulent 

E: ruth.stroem@ru.rm.dk
M: 2929 0263

Iværksætteri, rådgivningsprogram for iværksættere, kapital til iværksættere
Midtjysk Iværksætterfond, entreprenørskab i uddannelser    

Arbejdssted: Viborg

Simon Frost Mortensen

Billede af Simon Frost MortensenSpecialkonsulent

E: sfm@rm.dk
M: 2960 0874

Økonomi

Arbejdssted: Viborg

Sinne Nordborg

Billede af Sinne NordborgSekretær

E: sinne.nordborg@ru.rm.dk
T: 7841 1301
M: 2335 3892

Sekretær for Kontoret for Grøn vækst og Oplevelser
ESDH, hjemmeside.

Arbejdssted: Viborg 

Steen Nielsen

Udviklingskonsulent

E: Steen.Nielsen@ru.rm.dk
M: 2015 0991

Energi & Cleantech

Arbejdssted: Viborg

Stefan Knudsen

Billede af Stefan KnudsenSpecialkonsulent

E: stefan.knudsen@ru.rm.dk
M: 2117 4187

Iværksætteri, Scale-up Denmark 

Arbejdssted: Viborg

Steffen Gram Lauridsen

Billede af Steffen Gram LauridsenMiljøtekniker

E: steffen.lauridsen@ru.rm.dk
T: 7841 1945
M: 2964 0754 

Sagsbehandler for jordforureningssager i Silkeborg og Favrskov kommuner, Videregående undersøgelser (Areal), Drift og monitering

Arbejdssted: Horsens

Steffen Holst

Billede af Steffen HolstE: steffen.holst@ru.rm.dk
T: 7841 1946
M: 2164 2820

Prøvetagning af indeklima, luft, jord og vand. Drift og montering af afværgeanlæg. Løbende medudvikler af feltudstyr og Mimo.one. Har alle feltdata på en iPad eller kan tilgå dem. 

Arbejdssted: Horsens

Susanne Dalsgaard

Billede af Susanne DalsgaardØkonomimedarbejder - Økonomienheden

E: susanne.dalsgaard@ru.rm.dk
M: 2853 7142

Projektstyring, udarbejdelse af projektregnskaber, kontakt til revisionen m.v.

Arbejdssted: Viborg

Søren Dürr Grue

Billede af Søren GrueUdviklingskonsulent

E: Soren.durr.grue@ru.rm.dk
M: 2169 4145

Energi

Arbejdssted: Viborg