Billede af Pia Lange Christensen

Pia Lange Christensen
Kontorchef

E: pia.lange@ru.rm.dk
M: 2910 0309

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser

Billede af Sinne Nordborg

Sinne Nordborg
Sekretær

E: sinne.nordborg@ru.rm.dk
T: 7841 1301
M: 2335 3892

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer, Energi og Cirkulær Økonomi, samt Kultur og Turisme

Arbejdsområder:

  • Sekretærbistand for kontoret
  • Hjemmesideredigering
  • Superbruger i ESDH

Billede af Amalie Møller Christensen

Amalie Møller Christensen
Ansat i løntilskud

E: amachi@rm.dk

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Billede af Anja Rasmussen

Anja Rasmussen
Specialkonsulent

E: anja.rasmussen@ru.rm.dk
T: 7841 1705
M: 2160 1116

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer

Billede af Anne-Mette Sørensen Langvad

Anne-Mette Sørensen Langvad
Chefkonsulent

E: am.langvad@ru.rm.dk
M: 2462 1546

Kontor for Viden og Vækst
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Arbejdsområder:

  • Teamledelse
  • Bioøkonomi
  • Omstilling til vedvarende energi systemer
  • Cirkulær økonomi

Billede af Camilla Andersen

Camilla Sti Andersen
Udviklingskonsulent

E: camilla.sti.andersen@ru.rm.dk
M: 2167 3609

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer

Billede af Christian Bjerrum Jørgensen

Christian Bjerrum Jørgensen
Udviklingskonsulent

E: CJOEGE@rm.dk
M: 2167 3602

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Christian Selmer Fredsø Jensen
Udviklingskonsulent

E: christian.fredsoe@ru.rm.dk
M: 2072 9472

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Billede af Dorthe Selmer

Dorthe W. Selmer
Vicekontorchef

E: dorsel@ru.rm.dk
M: 3053 9544

Kontor for Grøn Vækst og Viden
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Billede af Elinor Thomsen

Elinor Bæk Thomsen
Chefkonsulent

E: ebt@rm.dk
M: 2014 1484

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Billede af Erik Bach Andersen

Erik Bach Andersen
Chefkonsulent

E: erik.andersen@ru.rm.dk
T: 7841 1710
M: 5132 3671

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Billede af Hanne Juel

Hanne Juel
Udviklingskonsulent

E: hanne.juel@ru.rm.dk
M: 2963 0235

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Henning Laursen
Chefkonsulent

E: henning.laursen@ru.rm.dk
M: 2924 2239

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Billede af Jesper Birkhøj

Jesper Birkhøj Jensen
Udviklingskonsulent

E: Jesper.Jensen@ru.rm.dk
M: 2137 5544

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Billede af Karin Nygaard Kristensen

Karin Nygaard Kristensen
Udviklingskonsulent

E: karin.kristensen@ru.rm.dk
M: 5124 6752

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Billede af Karsten Bækgaard

Karsten Bækgaard
Chefkonsulent

E: Karsten.Baekgaard@ru.rm.dk 
M: 2961 7769

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Billede af Lars Dyrløv

Lars Dyrløv
Udviklingskonsulent

E: larmas@rm.dk
M: 3053 9555

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer

Billede af Lars Haahr Jensen

Lars Haahr Jensen
Chefkonsulent

E: lars.jensen@ru.rm.dk
M: 2163 9939

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer

Lene Øster
Specialkonsulent

E: lene.oester@ru.rm.dk
M: 2460 0542

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Billede af Mie Pedersen

Mie Pedersen
Udviklingskonsulent

E: mie.pedersen@ru.rm.dk
M: 2154 8760

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Mikkel Ottow
Udviklingskonsulent

E: MIKOTT@rm.dk
M: 4092 6709

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Billede af Morten Falbe-Hansen

Morten Falbe-Hansen
Udviklingskonsulent

E: morten.falbe-hansen@ru.rm.dk
M: 2165 0247

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Kultur og Turisme

Billede af Peter Astrup

Peter Astrup
Udviklingskonsulent

E: peter.astrup@ru.rm.dk
M: 2135 8784

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer

Billede af Pia Strunge

Pia Strunge
Udviklingskonsulent

E: pia.strunge@ru.rm.dk
M: 2167 3635

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Billede af Rasmus Kjærsgaard

Rasmus Trangbæk Kjærsgaard
Udviklingskonsulent

E: rasmus.kjaersgaard@ru.rm.dk
M: 2169 1864

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi

Billede af Sarah Hansen

Sarah Hansen
Udviklingskonsulent

E: Sarah.Hansen@ru.rm.dk
M: 2963 1816

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Fødevarer

Billede af Søren Grue

Søren Dürr Grue
Udviklingskonsulent

E: Soren.durr.grue@ru.rm.dk
M: 2169 4145

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser
Team: Energi og Cirkulær Økonomi