VIBORG

Billede af Jytte Gad Lauridsen

Jytte Gad Lauridsen
Miljødirektør i Regional Udvikling

E: Jytte.Gad.Lauridsen@ru.rm.dk
T: 7841 1900
M: 2171 7707

Birgit Blaabjerg Bisgaard
GIS Senior Manager

E: birbis@rm.dk
T: 7841 1891
M: 2120 1063

Kontor: Miljø

Billede af Henrik Vest Sørensen

Henrik Vest Sørensen
Chefkonsulent

E: hevese@rm.dk
M: 4040 0285

Kontor: Miljø

Jens Peter Petersen
Udviklingskonsulent

E: jp.petersen@ru.rm.dk
T: 7841 1817
M: 2169 2895

Kontor: Miljø

Billede af John Ryan Pedersen

John Ryan Pedersen
Vicekontorchef

E: john.ryan@ru.rm.dk
T: 7841 1892
M: 4030 3357

Kontor: Miljø

Kirsten G. Qvist Isak
Råstofmedarbejder

E: kirsten.isak@ru.rm.dk
M: 6021 4816

Kontor: Miljø
Team: Råstoffer

Arbejdsområder:

  • Råstofkortlægning
  • Råstofplanlægning
  • Miljøvurderinger og VVM

Lars Christensen
GIS koordinator

E: larcht@rm.dk
T: 7841 1894
M: 5148 3117

Kontor: Miljø

Billede af Lars Kristiansen

Lars Kristiansen
Råstofgeolog

E: lars.kristiansen@ru.rm.dk
T: 7841 1893
M: 2963 0511

Kontor: Miljø

Billede af Leif Pedersen

Leif Pedersen
Råstofmedarbejder

E: leif.pedersen@ru.rm.dk
T: 7841 1348

Kontor: Miljø

Arbejdsområder:

  • Udarbejdelse af råstoftilladelser

Billede af Per Egede Jensen

Per Egede Jensen

E: per.jensen@ru.rm.dk
T: 7841 1917
M: 2965 0476

Kontor: Miljø

Billede af Pernille Poulsen

Pernille Poulsen
Miljømedarbejder

E: Pernille.Poulsen@ru.rm.dk
M: 2478 6506

Kontor: Miljø
Team: Råstof

Arbejdsområder:

  • Miljøvurderinger og VVM
  • Administration af Råstofloven
  • Råstofindvindingstilladelser

HOLSTEBRO

Billede af Morten Bondgaard

Morten Bondgaard
Kontorchef

E: morten.bondgaard@ru.rm.dk
T: 7841 1916
M: 2933 5564

Kontor: Miljø

Abelone Christensen
Miljømedarbejder

E:abelone.christensen@ru.rm.dk
T: 7841 1903
M: 4038 7853

Kontor: Miljø

Billede af Anette Schrøder

Anette M. Schrøder
Miljømedarbejder

E: anette.schroeder@ru.rm.dk
T: 7841 1904
M: 2172 3486

Kontor: Miljø

Anja Melvej Hermansen
Civilingeniør

E: anja.melvej@ru.rm.dk
T: 7841 1906
M: 2459 7524

Kontor: Miljø

Birgitte Larsen

E: Birgitte.Larsen@ru.rm.dk
T: 7841 1907
M: 2933 5594

Kontor: Miljø

Billede af Børge Hvidberg

Børge Hvidberg
Civilingeniør

E: boehvi@rm.dk
T: 7841 1908
M: 2174 6732

Kontor: Miljø

Billede af Dariusz Kosierkiewicz

Dariusz Miroslaw Kosierkiewicz

E: Dariusz.Kosierkiewicz@ru.rm.dk
T: 7841 1909

Kontor: Miljø

Billede af Halfdan R. Sckerl

Halfdan R. Sckerl
Miljømedarbejder

E: Halfdan.Sckerl@ru.rm.dk
T: 7841 1905
M: 2114 4619

Kontor: Miljø

Billede af Henrik Rud Larsen

Henrik Rud Larsen
Miljømedarbejder

E: henrik.rud@ru.rm.dk
T: 7841 1910
M: 2485 7966

Kontor: Miljø

Billede af Karin Birn Nielsen

Karin Birn Nielsen
Civilingeniør

E: karin.nielsen@ru.rm.dk
T: 7841 1911
M: 2124 2757

Kontor: Miljø

Billede af Karsten Andersen

Karsten Munch Andersen
Civilingeniør

E: Karsten.Andersen@ru.rm.dk
T: 7841 1912
M: 2128 3469

Kontor: Miljø

Billede af Karsten Rüegg

Kaspar R. Rüegg
Civilingeniør

E: kaspar.ruegg@ru.rm.dk
T: 7841 1913
M: 2962 0223

Kontor: Miljø

Billede af Lene Møller

Lene Møller
Sekretær

E: lene.moeller@ru.rm.dk
T: 7841 1901
M: 7841 1951

Kontor: Miljø

Lene Petersen
Miljømedarbejder

E: lene.petersen@ru.rm.dk
T: 7841 1915
M: 2933 5606

Kontor: Miljø

Billede af Margit Madsen

Margit Madsen
Sekretær

E: margit.madsen@ru.rm.dk
T: 7841 1902
M: 2925 0319

Kontor: Miljø

Morten Myrvig
Råstofmedarbejder

E: Morten.Myrvig@ru.rm.dk
T: 7841 1919
M: 2492 1770

Kontor: Miljø

Billede af Per Novrup

Per Novrup
Miljøtekniker

E: per.novrup@ru.rm.dk
T: 7841 1918
M: 2967 0363

Kontor: Miljø

Billede af Torben Herborg

Torben Herborg
Magister

E: torben.herborg@ru.rm.dk
T: 7841 1920
M: 2276 7141

Kontor: Miljø

HORSENS

Billede af Rolf Johnsen

Rolf Johnsen
Kontorchef

E: rolf.johnsen@ru.rm.dk
T: 7841 1944
M: 2962 0830

Kontor: Miljø

Arbejdsområder:

  • Råstofplanlægning, -kortlægning, -tilladelser og -tilsyn
  • Jordforurening med fokus på miljøsagsbehandling
  • Klimatilpasning, herunder Coast to Coast Climate Challenge
  • Eksternt samarbejde indenfor miljøområdet

Billede af Anette Specht

Anette Specht

E: Anette.Specht@ru.rm.dk
T: 7841 1924
M: 5116 6723

Kontor: Miljø

Annemarie Dalsgaard Karlsen
Geolog

E: annemarie.karlsen@ru.rm.dk
T: 7841 1925
M: 2928 1241

Kontor: Miljø

Billede af Beth Bank

Beth Bank
Sekretær

E: beth.bank@ru.rm.dk
T: 7841 1931
M: 2945 8898

Kontor: Miljø

Billede af Christian Rothe

Christian Rothe
Juridisk medarbejder

E: christian.rothe@ru.rm.dk
T: 7841 1926
M: 2124 2982

Kontor: Miljø

Claes Esben Olsen
Geolog

E: claes.olsen@ru.rm.dk
T: 7841 1927

Kontor: Miljø

Frede Busk Sørensen

E: Frede.Busk@ru.rm.dk
T: 7841 1928
M: 2927 0260

Kontor: Miljø

Frederik Grønfeldt Ahrenkiel
Miljømedarbejder

E: frederik.ahrenkiel@ru.rm.dk
T: 7841 1929
M: 2012 4111

Kontor: Miljø

Helle Jusjong Blæsbjerg
Geolog

E: helle.blaesbjerg@ru.rm.dk
T: 7841 1933
M: 3066 0185

Kontor: Miljø

Helle Lisbeth Larson
Civilingeniør

E: helle.larson@ru.rm.dk
T: 7841 1934
M: 2961 0635

Kontor: Miljø

Billede af Holger Strøm

Holger Lyngklip Strøm
Geolog

E: holger.strom@rm.dk
T: 7841 1935
M: 2617 9388

Kontor: Miljø

Billede af Jens Jensen

Jens Jensen
Udviklingskonsulent

E: Jens.Jensen@ru.rm.dk
T: 7841 1937
M: 2947 9811

Kontor: Miljø

Billede af Jes Pedersen

Jes Pedersen
Seniorkonsulent

E: jes.pedersen@ru.rm.dk
T: 7841 1930
M: 4093 6077

Kontor: Miljø

Jytte Gert Simonsen
Civilingeniør

E: jytte.gert@ru.rm.dk
T: 7841 1938
M: 2928 0626

Kontor: Miljø

Billede af Karina Tilsted Andersen

Karina Tilsted Andersen
Sekretær

E: KarinaT.Andersen@ru.rm.dk
T: 7841 1932
M: 2361 7581

Kontor: Miljø

Arbejdsområder:

  • EU-projektsekretær
  • Journalisering
  • Betaling af regninger
  • Administrative opgaver for kolleger

Billede af Karsten Rosenkilde

Karsten Rosenkilde

E: karsten.rosenkilde@ru.rm.dk
T: 7841 1939
M: 2945 8918

Kontor: Miljø

Lars Ernst
Geolog

E: lars.ernst@ru.rm.dk
T: 7841 1940

Kontor: Miljø

Lisbet Ladefoged Torp

E: lisbet.torp@ru.rm.dk
T: 7841 1941
M: 2943 0054

Kontor: Miljø

Billede af Lotte Banke

Lotte Banke
Geolog

E: Lotte.Banke@ru.rm.dk
T: 7841 1948
M: 2492 1496

Kontor: Miljø

Billede af Morten Steen

Morten Steen

E: morten.steen@ru.rm.dk
T: 7841 1942
M: 2179 2539

Kontor: Miljø

Ole Gutheil-Alsen
Maskintekniker og Brøndborer

E: olegut@rm.dk
T: 7841 1943
M: 4036 2730

Kontor: Miljø

Steffen Gram Lauridsen
Miljøtekniker

E: steffen.lauridsen@ru.rm.dk
T: 7841 1945
M: 2964 0754

Kontor: Miljø

Billede af Steffen Holst

Steffen Holst

E: steffen.holst@ru.rm.dk
T: 7841 1946
M: 2164 2820

Kontor: Miljø

Billede af Tom Hansen

Tom Birch Hansen
Civilingeniør

E: tom.birch-hansen@ru.rm.dk
T: 7841 1947
M: 2943 1118

Kontor: Miljø