Billede af Henning Salling

Henning Salling
Kontorchef

E: henning.salling@ru.rm.dk
M: 5155 7257

Kontor: Økonomi og Mobilitet

Billede af Dorthe Vestergaard

Dorthe Vestergaard Nielsen
Sekretær

E: dorthe.nielsen@ru.rm.dk
T: 7841 1701
M: 2485 3742

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Økonomi samt Mobilitet

Billede af Claus Meldgaard

Claus Meldgaard
Udviklingskonsulent

E: claus.meldgaard@ru.rm.dk
M: 2982 9563

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Økonomi

Billede af Finn Bertelsen

Finn Bertelsen
Økonomimedarbejder

E: FINBER@rm.dk
M: 2964 6740

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Økonomi

Billede af Hanne-Marie Sørensen

Hanne-Marie Sieg Sørensen
Specialkonsulent

E: hanne-marie.soerensen@ru.rm.dk
T: 7841 1816
M: 2929 0189

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Mobilitet

Billede af Lis Sørensen

Lis Sørensen
Økonomimedarbejder

E: LIHOSE@rm.dk
M: 2964 6750

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Økonomi

Billede af Per Holm

Per Tankred Holm
Udviklingskonsulent

Mail: Per.holm@ru.rm.dk
Tlf.: 7841 1818
Mobil: 2460 0905

Kontor: Mobilitet og Økonomi
Team: Mobilitet

Arbejdsområder:

  • Bestilling af regional bustrafik
  • Trafik og infrastruktur
  • Privatbaner

Billede af Peter Hermansen

Peter Hermansen
Udviklingskonsulent

E: peter.hermansen@ru.rm.dk
T: 7841 1819
M: 2963 0638

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Mobilitet

Arbejdsområder:

  • Trafikbestilling regional kollektiv trafik
  • Midttrafik og Aarhus letbane
  • Mobilitet og infrastruktur generelt

Billede af Ruth Harkjær

Ruth Harkjær
Regnskabsmedarbejder

E: ruth.harkjaer@ru.rm.dk
T: 7841 1116
M: 5118 3891

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Økonomi

Billede af Simon Frost Mortensen

Simon Frost Mortensen
Specialkonsulent

E: sfm@rm.dk
M: 2960 0874

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Økonomi

Billede af Susanne Dalsgaard

Susanne Dalsgaard
Økonomimedarbejder

E: susanne.dalsgaard@ru.rm.dk
M: 2853 7142

Kontor: Økonomi og Mobilitet
Team: Økonomi