Billede af Kim Kofod Hansen

Kim Kofod Hansen
Udviklingsdirektør i Regional Udvikling

E: kim.kofod.hansen@ru.rm.dk
M: 2043 4304

Billede af Jytte Gad Lauridsen

Jytte Gad Lauridsen
Miljødirektør i Regional Udvikling

E: Jytte.Gad.Lauridsen@ru.rm.dk
T: 7841 1900
M: 2171 7707

Billede af Henning Salling

Henning Salling
Kontorchef

E: henning.salling@ru.rm.dk
M: 5155 7257

Kontor: Økonomi og Mobilitet

Billede af Henrik Lodberg

Henrik Lodberg
Kontorchef

E: Henrik.Lodberg@ru.rm.dk
T: 7841 1500
M: 2325 3813

Kontor for Vækst og Uddannelse

Billede af Morten Bondgaard

Morten Bondgaard
Kontorchef

E: morten.bondgaard@ru.rm.dk
T: 7841 1916
M: 2933 5564

Kontor: Miljø

Billede af Pia Fabrin

Pia Fabrin
Sekretariatschef

E: pia.fabrin@ru.rm.dk
M: 2160 1445

Kontor: Sekretariatet - Analyse og Internationalisering

Billede af Pia Lange Christensen

Pia Lange Christensen
Kontorchef

E: pia.lange@ru.rm.dk
M: 2910 0309

Kontor for Grøn Vækst og Oplevelser

Billede af Rolf Johnsen

Rolf Johnsen
Kontorchef

E: rolf.johnsen@ru.rm.dk
T: 7841 1944
M: 2962 0830

Kontor: Miljø

Arbejdsområder:

  • Råstofplanlægning, -kortlægning, -tilladelser og -tilsyn
  • Jordforurening med fokus på miljøsagsbehandling
  • Klimatilpasning, herunder Coast to Coast Climate Challenge
  • Eksternt samarbejde indenfor miljøområdet