Pia Fabrin

Billede af Pia FabrinLeder af Sekretariatsfunktionen

E: pia.fabrin@ru.rm.dk

M: 2160 1445 

Sekretariatet i Regional Udvikling, analyse og internationale samarbejder.

Arbejdssted: Viborg

Jette Salling

Billede af Jette SallingChefsekretær

E: jette.salling@ru.rm.dk
T: 7841 1101
M: 2148 1866

Sekretær for udviklingsdirektøren, administrative koordinerende funktioner for Sekretariatet for Regional Udvikling, sekretariatsbetjening af vækstforum.

Arbejdssted: Viborg

Berit Lykke Nielsen

Billede af Berit Lykke NielsenUdviklingskonsulent

E: Berit.nielsen@ru.rm.dk

M: 2490 8910

Analyser, Midt i statistikken

Arbejdssted: Viborg

Ditte Abildskov

Serviceassistent - Sekretariatet

E: DitteAbildskov.Nielsen@ru.rm.dk
M: 4022 8363

Postomdeling, pakning af forsendelser, generel service.

Arbejdssted: Viborg

Gete Villefrance

Billede af Gete VillefranceEU-konsulent

E: anna-gete.villefrance@ru.rm.dk
M: 2163 2536

Rådgivning om EU's Regionalfond, Socialfond, Globaliseringsfonden, EUDK-support, statsstøtteregler, udbudsregler

Arbejdssted: Viborg

Hanne Margrethe Jørgensen

Billede af Hanne JørgensenSekretariatsmedarbejder - Sekretariatet
E: hanne.joergensen@ru.rm.dk

M: 2494 7129

Assistent for Internationalt Kontor, korrekturlæsning, præsentationer og oversættelser (DK/UK), projektassistent, LMU sekretær, hjemmesideredigering

Arbejdssted: Viborg

Henrik Michael Jensen

Billede af Henrik Michael JensenChefkonsulent - International advisor

E: henrik.jensen@ru.rm.dk

M: 2140 1302 

EU strukturfondsprogrammer, specielt Interreg Øresund-Kattegat-Skagerrak programmet og Interreg Nordsø programmet samt Interact programmet. Nordsø-kommissionen (politisk regional organisation), Districts of Creativity (globalt netværk), EU politiske forhold og generelt regionens Internationale strategi.  

Arbejdssted: Viborg

Jan Seidelin Christensen

Billede af Jan Seidelin ChristensenUdviklingskonsulent - Sekretariatet

E: jan.christensen@ru.rm.dk

M: 2926 0686

Statistik

Arbejdssted: Viborg

Jeanette Kruse Andersen

Billede af Jeanette Kruse AndersenUdviklingskonsulent

E: Jeanette.andersen@ru.rm.dk
M: 2475 9216

Analysearbejde. Statistik, spørgeskemakonstruktion, interviewguide m.m. Primært tilknyttet KOBRA-projektet (KompetenceBaseret Regional Analyse).

Arbejdssted: Viborg

Lene Bek Jørgensen

Sekretariatsmedarbejder

E: lene.bek.joergensen@ru.rm.dk
M: 2499 5453


Arbejdssted: Viborg

Peder Bang

Billede af Peder BangFuldmægtig - Sekretariatet

E: peder.bang@ru.rm.dk

M: 4068 6428 

CPMR, internationale samarbejdsregioner 

Arbejdssted: Viborg 

Per Christensen

Billede af Per ChristensenUdviklingskonsulent - Sekretariatet

E: per.christensen@ru.rm.dk

M: 2035 1926

Generel statistik og analyse vedrørende erhverv, beskæftigelse og regional udvikling, effektmåling af vækstforums indsats, udtræk fra den regionaløkonomiske model SAM-K/LINE

Arbejdssted: Viborg