Billede af Henrik Lodberg

Henrik Lodberg
Kontorchef

E: Henrik.Lodberg@ru.rm.dk
T: 7841 1500
M: 2325 3813

Kontor for Vækst og Uddannelse

Billede af Britta Madsen

Britta Madsen
Sekretær

E: britta.madsen@ru.rm.dk
T: 7841 1501
M: 2335 3893

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling samt Uddannelse og Kompetence

Arbejdsområder:

  • Sekretær for kontoret
  • Hjemmesideredigering
  • Superbruger ESDH

Billede af Allan Holst

Allan Holst
Udviklingskonsulent

E: allan.holst@ru.rm.dk
M: 2913 5686

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Billede af Bente Børre Petersen

Bente Børre Petersen
Udviklingskonsulent

E: bente.boerre@ru.rm.dk
M: 2113 4132

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Christoffer Buch-Larsen
Udviklingskonsulent

E: chrbuc@rm.dk
M: 2490 0077

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Arbejdsområder

  • Iværksætteri
  • Digitalisering

Finn Pedersen
Udviklingskonsulent

E: finn.pedersen@ru.rm.dk
M: 2115 0334

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Billede af Henning Tjørnelund

Henning Tjørnelund
Udviklingskonsulent

E: henning.tjoernelund@ru.rm.dk
T: 7841 1106
M: 5151 0680

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Billede af Jens Kjersgaard

Jens Kastrup Kjersgaard
Udviklingskonsulent

E: jenkje@rm.dk
M: 5150 6046

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Karen Elsgaard
Udviklingskonsulent

E: karen.elsgaard@ru.rm.dk
M: 2127 2650

Kontor: Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Billede af Lene Knudsen

Lene Brinch Knudsen
Udviklingskonsulent

E: lene.brinch@ru.rm.dk
M: 2147 0837

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Billede af Malou Munkholm

Malou Munkholm
Specialkonsulent

E: malou.munkholm@ru.rm.dk
M: 2946 8880

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Mette Boel
Udviklingskonsulent

E: mettbl@rm.dk
M: 2490 0078

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Billede af Mette Vilsbøll

Mette Vest Vilsbøll
Chefkonsulent

E: mette.vilsboell@ru.rm.dk
M: 2965 8312

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Arbejdsområder:

  • Teamledelse
  • Midtjysk ErhvervsudviklingsAkademi (MEA)
  • Kvalitetssikring af dagsordener
  • Svar på henvendelser mv.

Billede af Niels Dahl Christensen

Niels Dahl Christensen
Chefkonsulent

E: niels.dahl@ru.rm.dk
M: 5135 6178

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Billede af Ole Echers

Ole Echers
Udviklingskonsulent

E: Ole.Echers@RU.RM.DK
M: 2331 0064

Kontor: Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Billede af Per Iskov

Per Egedal Iskov
Udviklingskonsulent

E: Per.Egedal.Iskov@ru.rm.dk
M: 2152 5795
Twitter: https://twitter.com/PerIskov

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Arbejdsområder:

  • Teknologipagt
  • Uddannelsespulje
  • KOBRA (Kompetencebasseret Regional Analyse)
  • Analyser på uddannelsesområdet

Billede af Pia Nissen

Pia Nissen
Udviklingskonsulent

E: pia.nissen@ru.rm.dk
M: 2483 1089

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Billede af Pia Wiborg Astrup

Pia Wiborg Astrup
Specialkonsulent

E: pia.astrup@ru.rm.dk
M: 2135 8845

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Arbejdsområder:

  • Sundhedsinnovation
  • Projektleder for vækst- og udviklingsstrategi

Billede af Rikke Nan Valdemarsen

Rikke Nan Valdemarsen
Specialkonsulent

E: rikke.nan@ru.rm.dk
M: 2964 6052

Kontor: Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Billede af Ruth Strøm

Ruth Irene Strøm
Chefkonsulent

E: ruth.stroem@ru.rm.dk
M: 2929 0263

Kontor: Vækst og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetence

Billede af Stefan Knudsen

Stefan Knudsen
Specialkonsulent

E: stefan.knudsen@ru.rm.dk
M: 2117 4187

Kontor for Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling

Arbejdsområder:

  • Scale-up Denmark
  • Vestdansk Erhvervssamarbejde
  • Virksomhedsudviklingsprogrammet

Billede af Tine Lai Andersen

Tine Lai Andersen
Udviklingskonsulent

E: TineLai.Andersen@ru.rm.dk
M: 2924 4172

Kontor: Vækst og Uddannelse
Team: Forretningsudvikling