Peder Bang

Peder Bang
Fuldmægtig

E: peder.bang@ru.rm.dk
M: 4068 6428

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Bæredygtighed og Grøn Omstilling

Per Christensen

Per Christensen
Specialkonsulent

E: per.christensen@ru.rm.dk
M: 2035 1926

Kontor: Sekretariat, Økonomi og Udvikling
Team: Udvikling og Analyse

Per Novrup

Per Novrup
Jordforurening - sagsbehandler

E: per.novrup@ru.rm.dk
T: 7841 1918
M: 2967 0363

Kontor: Jordforurening

Pernille Poulsen

Pernille Poulsen
Råstofsagsbehandler

E: Pernille.Poulsen@ru.rm.dk
T: 7841 1896
M: 2478 6506

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Råstoffer

(På barsel)

Peter Hermansen

Peter Hermansen
Specialkonsulent

E: peter.hermansen@ru.rm.dk
T: 7841 1819
M: 2963 0638

Team: Mobilitet

Peter Lund Hinnerfeldt.jpg

Peter Lund Hinnerfeldt
Råstofsagsbehandler

E: Peter.Hinnerfeldt@ru.rm.dk
T: 784 11925
M: 3054 3846

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Råstoffer

Billede Pia Wiborg Astrup

Pia Wiborg Astrup
Vicekontorchef

E: pia.astrup@ru.rm.dk
M: 2135 8845

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse

Pia Nissen

Pia Nissen
Udviklingskonsulent

E: pia.nissen@ru.rm.dk
M: 2483 1089

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Sundhedsinnovation

Indsatsområder: Styregruppe for sundhedsinnovation, Danish Life Science Cluster, Sundhed og ernæring, Økosystem for sundhedsinnovation