Kontoret for jordforurening er på to adresser:

  • Lægårdvej 10, 7500 Holstebro
  • Skottenborg 26, 8800 Viborg

Hovednummer: +45 7841 1999
Telefontid: Alle hverdage 9.00 - 15.00 - fredage dog 9.00 - 14.00
E-post: jordforurening@ru.rm.dk

Har du brug for information vedrørende vores udtalelser til kommuneafgørelser, skal du tale med en af afdelingens kommuneansvarlige (pdf)

Morten Bondgaard

Morten Bondgaard
Kontorchef

E: morbon@rm.dk
T: 7841 1916
M: 2933 5564

Kontor: Jordforurening

Lene Møller

Lene Møller
Sekretær

E: lene.moeller@ru.rm.dk
T: 7841 1901
M: 2044 7011

Kontor: Jordforurening

Margit Madsen

Margit Madsen
Sekretær

E: margit.madsen@ru.rm.dk
T: 7841 1902
M: 2925 0319

Kontor: Jordforurening

Abelone Christensen
Miljømedarbejder

E:abelone.christensen@ru.rm.dk
T: 7841 1903
M: 4038 7853

Kontor: Jordforurening

Anette M. Schrøder

Anette M. Schrøder
Miljømedarbejder

E: anette.schroeder@ru.rm.dk
T: 7841 1904
M: 2172 3486

Kontor: Jordforurening

Anja Melvej Hermansen

Anja Melvej Hermansen
Teamleder - Civilingeniør

E: anja.melvej@ru.rm.dk
T: 7841 1906
M: 2459 7524

Kontor: Jordforurening

Birgitte Larsen

Birgitte Larsen

E: Birgitte.Larsen@ru.rm.dk
T: 7841 1907
M: 2933 5594

Kontor: Jordforurening

Børge Hvidberg

Børge Hvidberg
Civilingeniør

E: boehvi@rm.dk
T: 7841 1908
M: 2174 6732

Kontor: Jordforurening

Christine Bach Nielsen

Christine Bach Nielsen
Civilingeniør

E: christine.bach.nielsen@ru.rm.dk
T: 7841 1945
M: 2424 9617

Kontor: Jordforurening

Frede Busk Sørensen

E: Frede.Busk@ru.rm.dk
T: 7841 1928
M: 2927 0260

Kontor: Jordforurening

Frederik Grønfeldt Ahrenkiel
Miljømedarbejder

E: frederik.ahrenkiel@ru.rm.dk
T: 7841 1929
M: 2012 4111

Kontor: Jordforurening

Halfdan R. Sckerl

Halfdan R. Sckerl
Miljømedarbejder

E: Halfdan.Sckerl@ru.rm.dk
T: 7841 1905
M: 2114 4619

Kontor: Jordforurening

Helle Larson

Helle Lisbeth Larson
Civilingeniør

E: helle.larson@ru.rm.dk
T: 7841 1934
M: 2961 0635

Kontor: Jordforurening

Henrik Rud Larsen

Henrik Rud Larsen
Miljømedarbejder

E: henrik.rud@ru.rm.dk
T: 7841 1910
M: 2485 7966

Kontor: Jordforurening

Holger Lyngklip Strøm

Holger Lyngklip Strøm
Geolog

E: holger.strom@rm.dk
T: 7841 1935
M: 2617 9388

Kontor: Jordforurening

Ida DamgaardIda Damgaard_800x533.jpg
Miljøingeniør

E: iddamg@rm.dk
T: 7841 1895
M: 2475 1317

Kontor: Jordforurening

Jens Jensen

Jens Jensen
Udviklingskonsulent

E: Jens.Jensen@ru.rm.dk
T: 7841 1937
M: 2947 9811

Kontor: Jordforurening

Jesper Bach Simensen

Jesper Bach Simensen
Teamleder

E: jesime@rm.dk
T: 7841 1927

Kontor: Jordforurening

John Ryan Pedersen

John Ryan Pedersen
Vicekontorchef

E: john.ryan@ru.rm.dk
T: 7841 1892
M: 4030 3357

Kontor: Jordforurening

Karin Birn Nielsen

Karin Birn Nielsen
Civilingeniør

E: karin.nielsen@ru.rm.dk
T: 7841 1911
M: 2124 2757

Kontor: Jordforurening

Kasper Rüegg

Kaspar R. Rüegg
Teamleder - Civilingeniør

E: kaspar.ruegg@ru.rm.dk
T: 7841 1913
M: 2962 0223

Kontor: Jordforurening

Lisbet Ladefoged Torp

E: lisbet.torp@ru.rm.dk
T: 7841 1941
M: 2943 0054

Kontor: Jordforurening

Lise_Scheving.jpgLise Scheving Nielsen
Geolog

E: lise.scheving@ru.rm.dk
T: 7841 1930
M: 2033 6152

Kontor: Jordforurening

Lone Egeris Lund

Lone Egeris Lund
Teamleder

E: lonlud@rm.dk
T: 7841 1926

Kontor: Jordforurening

Lotte Banke

Lotte Banke
Geolog

E: Lotte.Banke@ru.rm.dk
T: 7841 1948
M: 2492 1496

Kontor: Jordforurening

Morten Steen

Morten Steen

E: morten.steen@ru.rm.dk
T: 7841 1942
M: 2179 2539

Kontor: Jordforurening

Per Egede Jensen

Per Egede Jensen

E: per.jensen@ru.rm.dk
T: 7841 1917
M: 2965 0476

Kontor: Jordforurening

Per Novrup

Per Novrup
Miljøtekniker

E: per.novrup@ru.rm.dk
T: 7841 1918
M: 2967 0363

Kontor: Jordforurening

Rasmus_Mortensen.jpgRasmus Mortensen
Geolog

E: rasmus.mortensen@ru.rm.dk
T: 7841 1924
M: 2844 2287

Kontor: Jordforurening

Steffen Holst

Steffen Holst

E: steffen.holst@ru.rm.dk
T: 7841 1946
M: 2164 2820

Kontor: Jordforurening

Billede af Susanne Arentoft

Susanne Arentoft
Civilingeniør

E: Susanne.Arentoft@ru.rm.dk
T: 7841 1897
M: 2466 4823

Kontor: Jordforurening

Thomas_Ljungberg.jpgThomas Ljungberg
Miljømedarbejder

E: Thomas.Ljungberg@ru.rm.dk
T: 7841 1939
M: 2033 3595

Kontor: Jordforurening

Tom Birch Hansen

Tom Birch Hansen
Civilingeniør

E: tom.birch-hansen@ru.rm.dk
T: 7841 1947
M: 2943 1118

Kontor: Jordforurening

Torben Herborg

Torben Herborg
Magister

E: torben.herborg@ru.rm.dk
T: 7841 1920
M: 2276 7141

Kontor: Jordforurening

Digital Udvikling

Dariusz Kosierkiewicz

Dariusz Miroslaw Kosierkiewicz

E: Dariusz.Kosierkiewicz@ru.rm.dk
T: 7841 1909

Kontor: Jordforurening

Henning Tjørnelund

Henning Tjørnelund
Udviklingskonsulent

E: henning.tjoernelund@ru.rm.dk
M: 5151 0680

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetenceudvikling

Jens Kjersgaard

Jens Kastrup Kjersgaard
Specialkonsulent

E: jenkje@rm.dk
M: 5150 6046

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Sundhedsinnovation

Jens Peter Petersen

Jens Peter Petersen
Udviklingskonsulent

E: jp.petersen@ru.rm.dk
T: 7841 1817
M: 2169 2895

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Digital Udvikling

John Ryan Pedersen

John Ryan Pedersen
Vicekontorchef

E: john.ryan@ru.rm.dk
T: 7841 1892
M: 4030 3357

Kontor: Jordforurening

Karin Birn Nielsen

Karin Birn Nielsen
Civilingeniør

E: karin.nielsen@ru.rm.dk
T: 7841 1911
M: 2124 2757

Kontor: Jordforurening

Kasper Jensen

Kasper Wittrup Højris Jensen
GIS/it-medarbejder

E: kasper.wittrup@ru.rm.dk
T: 7841 1891
M: 3123 7114

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Digital Udvikling

Lars Christensen

Lars Christensen
GIS koordinator

E: larcht@rm.dk
T: 7841 1894
M: 5148 3117

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Digital Udvikling

Lars Ernst

Lars Ernst
Teamleder - Geolog

E: lars.ernst@ru.rm.dk
T: 7841 1940

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Råstoffer

Lene Bek Jørgensen

Lene Bek Jørgensen
Udviklingskonsulent

E: lene.bek.joergensen@ru.rm.dk
M: 2499 5453

Team: Mobilitet

Thomas_Ljungberg.jpgThomas Ljungberg
Miljømedarbejder

E: Thomas.Ljungberg@ru.rm.dk
T: 7841 1939
M: 2033 3595

Kontor: Jordforurening

Tom Birch Hansen

Tom Birch Hansen
Civilingeniør

E: tom.birch-hansen@ru.rm.dk
T: 7841 1947
M: 2943 1118

Kontor: Jordforurening