Rolf Johnsen

Rolf Johnsen
Kontorchef

E: rolf.johnsen@ru.rm.dk
T: 7841 1944
M: 2962 0830

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling

Beth Bank

Beth Bank
Sekretær

E: beth.bank@ru.rm.dk
T: 7841 1931
M: 2945 8898

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling

Vand og Klima

Christian Billund Dehlbæk
Projektsekretær

E: Christian.Dehlbaek@ru.rm.dk
M: 2424 2269

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Vand og Klima

Dorthe Selmer

Dorthe W. Selmer
Vicekontorchef

E: dorsel@rm.dk
M: 3053 9544

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Vand og Klima

Flemming Jørgensen

Flemming Jørgensen
Chefkonsulent

E: Flemming.Joergensen@ru.rm.dk
M: 2294 6626

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Vand og Klima

Henrik Vest Sørensen

Henrik Vest Sørensen
Chefkonsulent

E: hevese@rm.dk
M: 4040 0285

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Vand og Klima

Jes Pedersen

Jes Pedersen
Seniorkonsulent

E: jes.pedersen@ru.rm.dk
T: 7841 1930
M: 4093 6077

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Vand og Klima

Pernille Krüger Mertz

Pernille Krüger Mertz

E: permer@rm.dk
M: 2499 9004

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Vand og Klima

Rikke Nan Valdemarsen

Rikke Nan Valdemarsen
Specialkonsulent

E: rikke.nan@ru.rm.dk
M: 2964 6052

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Vand og Klima

Råstoffer

Du er altid velkommen til at kontakte os og få mere at vide om planlægningen, ansøgning eller tilsyn med råstofgrave:
E-post: raastoffer@ru.rm.dk
Hovednummer: +45 7841 1999
Telefontid: Alle hverdage 9.00 - 15.00, fredage dog 9.00 - 14.00.

Du kan også kontakte en medarbejder direkte.

Annemarie Dalsgaard Karlsen
Geolog

E: annemarie.karlsen@ru.rm.dk
T: 7841 1925
M: 2928 1241

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Råstoffer

Arense Nordentoft

Arense Nordentoft
Geolog/Råstof

E: arense.nordentoft@ru.rm.dk
M: 5136 8879

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Råstoffer

Kirstine Skov Nielsen

Kirstine Skov Nielsen
Geolog

E: kiskne@rm.dk
T: 7841 1893
M: 9243 5530

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Råstoffer

Lars Ernst

Lars Ernst
Geolog

E: lars.ernst@ru.rm.dk
T: 7841 1940

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Råstoffer

Lasse Jeremiassen Gregersen
Geolog

E: Lasse.Gregersen@ru.rm.dk
T: 7841 1919
M: 9243 2298

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Råstoffer

Leif Pedersen

Leif Pedersen
Råstofmedarbejder

E: leif.pedersen@ru.rm.dk
M: 2937 9768

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Råstoffer

Nanna Renee Lauridsen
Geolog

E: Nanna.Lauridsen@ru.rm.dk
T: 7841 1348
M: 9243 2117

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Råstoffer

Pernille Poulsen

Pernille Poulsen
Miljømedarbejder

E: Pernille.Poulsen@ru.rm.dk
T: 7841 1896
M: 2478 6506

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Råstoffer

Bæredygtighed og Grøn Omstilling

Christian Bjerrum Jørgensen

Christian Bjerrum Jørgensen
Udviklingskonsulent

E: christian.bjerrum@ru.rm.dk
M: 2167 3602

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Bæredygtighed og Grøn Omstilling

Hanne Juel

Hanne Juel
Udviklingskonsulent

E: hanne.juel@ru.rm.dk
M: 2963 0235

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Bæredygtighed og Grøn Omstilling

Jan Seidelin

Jan Seidelin Christensen
Udviklingskonsulent 

E: jan.christensen@ru.rm.dk
M: 2926 0686

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Bæredygtighed og Grøn Omstilling

Jesper Birkhøj Jensen

Jesper Birkhøj Jensen
Udviklingskonsulent

E: Jesper.Jensen@ru.rm.dk
M: 2137 5544

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Bæredygtighed og Grøn Omstilling

Lea Munkholm

Lea Munkholm
Udviklingskonsulent

E: leamun@rm.dk
M: 2924 1153

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Bæredygtighed og Grøn Omstilling

Maria Gaden Bjerre

Maria Gaden Bjerre
Projektleder

E: margadje@rm.dk
T: 2467 6105

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Bæredygtighed og Grøn Omstilling

Peder Bang

Peder Bang
Fuldmægtig

E: peder.bang@ru.rm.dk
M: 4068 6428

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Bæredygtighed og Grøn Omstilling

Tine Park Nygaard

Tine Park Nygaard
Teamleder

E: Tine.Park@rm.dk
M: 2183 5095

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Bæredygtighed og Grøn Omstilling

GIS

Birgit Blaabjerg Bisgaard

Birgit Blaabjerg Bisgaard
GIS Senior Manager

E: birbis@rm.dk
T: 7841 1891
M: 2120 1063

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Gis

Jens Peter Petersen

Jens Peter Petersen
Udviklingskonsulent

E: jp.petersen@ru.rm.dk
T: 7841 1817
M: 2169 2895

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Gis

Lars Christensen

Lars Christensen
GIS koordinator

E: larcht@rm.dk
T: 7841 1894
M: 5148 3117

Kontor: Klima, Ressourcer og Grøn Omstilling
Team: Gis