Henrik Lodberg

Henrik Lodberg
Kontorchef

E: Henrik.Lodberg@ru.rm.dk
M: 2325 3813

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse

Bettina Kiilsgaard Henrichsen
Udviklingskonsulent

E: Bettina.Henrichsen@ru.rm.dk
M: 4085 0405

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Kultur
Indsatsområder: Kulturudvikling, Viden og kompetencer

Britta Madsen

Britta Madsen
Sekretær

E: britta.madsen@ru.rm.dk
T: 7841 1501
M: 2335 3893

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse

Camilla Sti Andersen

Camilla Sti Andersen
Udviklingskonsulent

E: camilla.sti.andersen@ru.rm.dk
M: 2167 3609

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Sundhedsinnovation

 

Carl Erik Jørgensen
Specialist

E: carlerik.jorgensen@ru.rm.dk
M: 2051 6649

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse

Team: Sundhedsinnovation

Dennis Pedersen
Udviklingskonsulent

E: dennis.pedersen@ru.rm.dk
M: 2183 0269

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Sundhedsinnovation

 

Henriette Hansen
Studentermedhjælper

E: henriette.hansen@ru.rm.dk
M: 3023 8863

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse

Jens Kjersgaard

Jens Kastrup Kjersgaard
Specialkonsulent

E: jenkje@rm.dk
M: 5150 6046

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Sundhedsinnovation

Jonas FlintegaardJonas Flintegaard
Udviklingskonsulent

E: jonas.flintegaard@ru.rm.dk
M: 6161 5360

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Sundhedsinnovation

Malou Munkholm

Malou Munkholm
Specialkonsulent

E: malou.munkholm@ru.rm.dk
M: 2946 8880

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Sundhedsinnovation

Pia Nissen

Pia Nissen
Udviklingskonsulent

E: pia.nissen@ru.rm.dk
M: 2483 1089

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Sundhedsinnovation

Pia Wiborg Astrup

Pia Wiborg Astrup
Teamleder - chefkonsulent

E: pia.astrup@ru.rm.dk
M: 2135 8845

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Sundhedsinnovation

Sarah Hansen

Sarah Eline Hansen
Udviklingskonsulent

E: Sarah.Hansen@ru.rm.dk
M: 2963 1816

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Sundhedsinnovation

Amalie Møller Christensen

Amalie Møller Christensen
Udviklings- og kommunikationskonsulent

E: amachi@rm.dk
M: 2475 3795

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Kultur
Indsatsområder: Kulturudvikling, Kommunikation, Europæisk samarbejde

Anja Rasmussen

Anja Rasmussen
Specialkonsulent

E: anja.rasmussen@ru.rm.dk
T: 7841 1705
M: 2160 1116

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Kultur
Indsatsområder: Kulturudvikling, Europæisk Kulturregion

Karsten Bækgaard

Karsten Bækgaard
Chefkonsulent

E: Karsten.Baekgaard@ru.rm.dk 
M: 2961 7769

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Kultur
Indsatsområder: Kulturudvikling, Kultur og landdistrikter, Børne- og ungekultur

Mie Pedersen

Mie Pedersen
Udviklingskonsulent

E: mie.pedersen@ru.rm.dk
M: 2154 8760

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Kultur
Indsatsområder: Kulturudvikling

Pt. på barselsorlov

Mikkel Ottow

Mikkel Ottow
Specialkonsulent

E: mikkel.ottow@ru.rm.dk
M: 4092 6709

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Kultur
Indsatsområder: Kulturudvikling, Kultur og sundhed

Morten Falbe-Hansen

Morten Falbe-Hansen
Teamleder - Chefkonsulent

E: morten.falbe-hansen@ru.rm.dk
M: 2165 0247

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Kultur
Indsatsområder: Kulturudvikling, Teamledelse

Nadja Solgaard
Studentermedhjælper

E: nadja.solgaard@ru.rm.dk
M: 2216 3926

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Kultur
Indsatsområder: Kulturudvikling, Børne- og ungekultur

 

Astrid Møller Bedsted
Studentermedhjælper

E: atrid.bedsted@ru.rm.dk
M: 6133 8248

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse

Team: Uddannelse og Kompetenceudvikling

Jens Peter Petersen

Bente Børre Petersen
Udviklingskonsulent

E: bente.boerre@ru.rm.dk
M: 2033 3524

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetenceudvikling

Frederik_Freund.jpgFrederik Slebo Karentius Freund
Udviklingskonsulent

E: frederik.freund@ru.rm.dk
M: 2033 3469

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetenceudvikling

Henning Tjørnelund

Henning Tjørnelund
Udviklingskonsulent

E: henning.tjoernelund@ru.rm.dk
M: 5151 0680

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetenceudvikling

Jeanette Kruse Andersen

Jeanette Kruse Andersen
Udviklingskonsulent

E: Jeanette.andersen@ru.rm.dk
M: 2475 9216

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetenceudvikling

Jon_Andersen.jpgJon Bech Andersen
Udviklingskonsulent

E: jon.bech@ru.rm.dk
M: 2033 3431

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetenceudvikling

Karen Elsgaard

Karen Elsgaard
Udviklingskonsulent

E: karen.elsgaard@ru.rm.dk
M: 2127 2650

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetenceudvikling

Lene Knudsen

Lene Brinch Knudsen
Udviklingskonsulent

E: lene.brinch@ru.rm.dk
M: 2147 0837

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetenceudvikling

Ruth Strøm

Ruth Irene Strøm
Teamleder - Chefkonsulent

E: ruth.stroem@ru.rm.dk
M: 2929 0263

Kontor: Sundhedsinnovation, Kultur og Uddannelse
Team: Uddannelse og Kompetenceudvikling