Koncern Kommunikation ledes af en kommunikationschef med reference til direktionen. Kontorchefen fungerer som souschef i afdelingen og har samtidig det daglige personaleansvar for størstedelen af medarbejderne i afdelingen.

Afdelingen er geografisk placeret i Regionshuset i Viborg. Afdelingens årsværk udgør ca. 28.

Læs afdelingsbeskrivelsen i organisationsplanen

 

Birgitte Thingholm - Kommunikationschef
Tlf. 2266 9500
E-mail birgitte.thingholm@stab.rm.dk

Kasper Kolind - Kontorchef
Tlf. 7841 0650 / 2933 5680
E-mail kasper.kolind@stab.rm.dk 

Lone Sudergaard Madsen - Sekretær
Tlf. 2021 4259
E-mail lone.madsen@stab.rm.dk

Anders Mogensen Thybo - Kontorelev
Tlf. 2344 9010
E-mail anders.thybo@stab.rm.dk

 

Konsulentteam


Anja Amdisen - Specialkonsulent 
Tlf. l 2115 4397
E-mail anja.amdisen@stab.rm.dk

Lene Sisseck Vesth - Specialkonsulent
Mobil 3053 6844
E-mail lene.vesth@stab.rm.dk

Rikke Ellekilde - Specialkonsulent
Tlf. 5151 3284
E-mail rikke.ellekilde@stab.rm.dk

Medieteam


Anne Domino - Journalist
Tlf. 7841 0620 / 4030 6437
E-mail anne.domino@stab.rm.dk

Henrik Brøns - Seniorådgiver DJ
Tlf. 2175 5024
E-mail henrik.broens@stab.rm.dk

Lene Christensen - Journalist, Regional Udvikling
Tlf. 2344 8944
E-mail lene.christensen@midt.rm.dk

Martin Poul Gjervig Pedersen - Journalist - Regional Udvikling
Tlf. 5180 9109
E-mail martin.poul@rm.dk

Susanne Larsen - Kommunikationsrådgiver DJ
Tlf. 5148 2427
E-mail susanne.larsen@rm.dk

Steven John Collins - Community Manager
Tlf. 2215 0169
E-mail steven.collins@rm.dk

Rune Borre-Jensen - Videojournalist
Tlf. 5162 5679
E-mail rune.borre@rm.dk 

 

Webteam

Bo Nedergaard - Webudvikler
Tlf. 7841 0634
E-mail bo.nedergaard@stab.rm.dk

Jes Damgaard Lund - Webkonsulent
Tlf. 7841 0638 / 2344 8957
E-mail jesdlu@rm.dk

Marie Bech-Lisberg - Webkonsulent
Tlf. 7841 0636 / 2117 2905
E-mail marie.bech-lisberg@rm.dk

Peter Iversen - Webredaktør
Tlf. 7841 0632 /  4030 3187
E-mail peter.iversen@stab.rm.dk

Vivi Gamskjær Vroue - Webkonsulent (på barsel)
Tlf. 7841 0638 / 2913 8428
E-mail vivi.vroue@rm.dk 

 

Grafisk Service

Anna Maria Bertouch-Lehn - Mediegrafikerelev
Tlf. 7841 0654
E-mail annabe@rm.dk

Birgit Stenou Jensen - IT-medarbejder
Tlf. 7841 0656 / 2939 8527
E-mail birgit.stenou@stab.rm.dk

Birte Randeris - Grafiker
Tlf. 7841 0662 / 2965 6293
E-mail birte.randeris@stab.rm.dk

Dorte Holst - Mediegrafikerelev
Tlf. 7871 0668
E-mail dohols@rm.dk

Gitte Skovgård Jensen - Av-Medarbejder
Tlf. 7841 0658 / 2939 8519
E-mail gitejens@rm.dk

Morten Svinth Jensen - Grafiker
Tlf. 7841 0652 / 5144 8956
E-mail morten.svinth@stab.rm.dk

Niklas Vesterby Poulsen - Mediegrafikerelev
Tlf. 7841 0660  
E-mail niklas.poulsen@stab.rm.dk 

Sine Claudell - Grafiker
Tlf. 7841 0664 / 2939 8506
E-mail sine.claudell@stab.rm.dk

Torben Schmidt Kjeldsen - Grafiker
Tlf. 7841 0648 / 2030 7529
E-mail torben.kjeldsen@stab.rm.dk

 

Printcenter

Bo Nedertorp - Grafisk Tekniker
Tlf. 7841 0674 / 2155 1762
E-mail bo.nedertorp@rm.dk

Michael Hvedegaard - Grafisk Tekniker
Tlf. 7841 0678 / 2155 3816
E-mail michael.hvedegaard@stab.rm.dk

Ove Pedersen - Serviceassistent
Tlf. 7841 0676 / 2490 0067
E-mail ove.pedersen@stab.rm.dk

Kontakt

Pressevagten

Tlf. 7841 0666

Pressevagten svarer alle hverdage fra kl. 08-17